Hayvanlar Alemi

Dünyada En Çok Uyuyan (Tembel) Hayvanları (Resimli)

Dünyada En Çok Uyuyan (Tembel) Hayvanları (Resimli)

Hayvanların bazıları aylak aylak gezer, bazıları tüm gününü çalışarak geçirir, bazıları da tüm gün uyuyarak vakit geçirir. İşte en çok uyuyan hayvanlar arasında neredeyse tüm gününü uyuyarak geçiren 6 hayvan bulunuyor. Bunlar;

Tembel Hayvan

Tembel Hayvan

İsmi tembel hayvan olarak bilinen bu canlı oldukça yavaş şekilde hareket eder, 1 dakikalık süre içinde en faz 50 cm yol alabilir. Günün hemen hemen 18 saatini uyuyarak geçiren tembel hayvan sadece ama sadece ot ile beslenmektedir. Haftanın bir günü ağacından inerek boşaltım yapar.

Koala

Koala

Şirin ve sevimli olarak görülen bu hayvanlar günün 22 saatini uyuyarak geçirirler, sadece gün içine 2 saat beslenir, boşaltım yapar ve avlanırlar.

Baykuş Maymunu

Baykuş Maymunu

Amerika da yaşayan bu hayvanlar günün 17 saatini uyuyarak geçirmektedir, vücudu maymunlara, yüzleri ise baykuşa benzeyen hayvanlar geceleri avlanarak beslenir.

Armadillo

Armadillo

Çok bilinmeyen bu hayvan cinsi günün 19 saatini uyuyarak geçirir, Güney Amerika’da yaşayan Armadillo böcekler ile beslenmektedir. Ayrıca bu hayvanların vücutlarında ağır zırh bulunur, bu zır Armadillo’yu dışarıdan gelecek olan zararlara karşı korumaktadır.

Keseli Sıçan

Keseli Sıçan

Keseli sıçan geceleri beslenen bir hayvan türüdür ve günün 20 saatin uyuyarak geçirmektedir. Görünüşleri farelere benzeyen hayvanlar her şey ile beslenebilir.

Aslan

Aslan

Aslanlar oldukça tembel olan hayvan türüdür ve yaklaşık olarak günün 20 saatini uyuyarak geçirirler. Erkek olan aslanlar nadir de olsa dişi aslanlara avlanma esnasında yardımcı olurlar.

İlginizi çekebilir:

Dünyanın En Nadir Hayvanları

Dünyanın En Çok Yaşayan Hayvanları (Canlıları)

Dünyanın En Sevimli Hayvanları (Resimli)

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN