Hayvanlar Alemi

Dünyanın En Sevimli Hayvanları (Resimli)

Dünyanın En Sevimli Hayvanları (Resimli)

Dünyada bulunan sen sevimli hayvanları bu yazımızda siz bilgibaba.com ziyaretçileri için resimli bir şekilde listeledik.

Boru Balığı

Boru Balığı

İnce olan boru balığı deniz ejderi ve denizatı ile aynı aile yer almaktadır, tatlılıklarında en şirin tarafı burunlarıdır. Yumurtayı erkek olanları taşır, tatlı suda ve tuzlu suda yaşayabilirler.

Kiwi

Kiwi

Kiwi bir kuş cinsidir, Yeni Zelenda’da bulunan kuşlar kabarık tüylere sahiptir. Zaman için kiwilerin kanatları uçma özelliklerini kaybetmiştir. Bu sevimli hayvanların koku alma ile alakalı olan duyuları oldukça gelişkindir. Kiwiler vücut ağırlıklarından % 20 oranında daha fazla yumurta bırakabilirler.

Avrupa Köstebeği

Avrupa Köstebeği

Avrupa köstebeğini sevimli kılan tarafı tüyleridir, bu köstebeklerin birçoğu tünel altını kazarak böcekler ile beslenir. Bu köstebeği Almanya’da öldürmek yasaktır, öldürmek için bir izin çıkartmanız gerekir. Ayriyeten görme ile alakalı olan yetileri de oldukça azdır.

Ankara Tavşanı

Ankara Tavşanı

Ankara tavşanına baktığınız zaman bir tavşan olduğunu anlamak zordur, kocaman tüylerin altında gözleri güzel olan bir tavşan bulunur. Bu tavşanlar tüylerinden yararlanılmak amacı ile üretilir.

Pigme Afrika Kirpisi

Pigme Afrika Kirpisi

Bir kirpinin bu kadar sevimli olacağı kimsenin aklına gelmez, sırt kısmında küçük bir omurgaya sahip olan memelidir. Diğer kirpiler gibi kendilerini korumak için top şeklini alırlar. Pigme Afrika kirpisini evcilleştirerek evde beslemek oldukça kolaydır. Dünya üzerinde bu kirpiyi evinde besleyen birçok kişi bulunur.

Balon Balığı

Balon Balığı

Bir hayvan ürkütüldüğünde sevimli olur mu sorusunun verilecek olan en güzel cevabı balon balıkları verebilir. Bu canlılar ürktüğünde normal halinden daha sevimli bir hale dönüşürler. Çevresinde bulunan zararlı hayvanları ürkütmek adına kendini bir balon gibi şişirebilir. Balon balıkları umduğunuzdan daha zehirli olan hayvanlardır, balon balığı yemek isteyen kişilerin kendilerinin bu balığı pişirmesi tehlikelere yol açabilir. Bu konuda eğitimli olan kişilerin balon balığını hazırlayıp servis etmesi sağlık açısından önemlidir.

Cüce Hamster

Cüce Hamster

Hamsterler fare olarak da bilinir, kendinden büyük olan hemsterlara göre oldukça sevimli olan canlılardır. Cüce hamsterlar Rusya ve Çin’in güzel bozkırlarında yaşamlarını sürdürmektedir. Buralardan alınarak evcilleştirilen cüce hamsterları satın almak mümkündür.

İpeksi Karıncayiyen

İpeksi Karıncayiyen

Cyclopedidae ailesindeki tek üye olan karıncayiyenler oldukça sevimli ve küçük canlılardır. Ağzı ve burnu neredeyse görünmeyecek kadar küçüktür, ağaçta yaşayan bu canlıların kavrama özelliği bulunan kuyrukları bulunur. Keskin peçeleri sayesinde dışarıdan gelebilecek olan her türlü tehlikeye karşı kendilerini korurlar.

Tüylü Ayı Tırtılı

Tüylü Ayı Tırtılı

Tırtıllar her türlüsü inşalara çok itici gelir ama ayı tırtılı renkleri ve tüylerinin güzelliği ile oldukça sevimlidir. Birçok bitki ile beslenen canlıya eldivensiz dokunmamak gerekir. Tüyleri birçok kişinin ürtiker olmasına sebebiyet verebilir. Tüylü ayı tırtılı ile alakalı Ohio’da festivaller düzenlenmektedir.

Deniz İneği

Deniz İneği

Otçul olarak yaşamlarını sürdüren denizineklerinin yüzleri çok sevimlidir. Denizinekleri filler ile akraba olan canlılardır. Nesli tükenen canlı listesinde isimleri yer alır.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN