Eğlence

Garfield Karakteri Hakkında Bilgi

Garfield Karakteri Hakkında Bilgi

Garfield, 1978 yılında gazetelerde yer alan tembel bir kedinin başından geçen komik maceraları anlatmakta olan karikatür dizisi olarak hayatımıza girmiştir, Garfield dizide bulunan kedinin ismidir. Bu komik kedi kısa bir süre içinde insanların sevgisini kazanmayı başarmıştır, 1985 ile 1987 yılları arasında popülerliğini kaybetmeye başlamış olan Garfield 1988 yılından izleyicisinin karşısına çizgi filmleri çıkmıştır. Bu çizgi filmlerini yayınlanmaya başlaması ile tekrardan popülerliğini kazanmış ve daha çok hayran toplamayı başarmıştır. Garfield için bundan yeni bir dönem başlamış ve adına birbirinden farklı anlaşmalar yapılmıştır. Garfield oyuncakları, Garfield kırtasiye malzemeleri, Garfield baskılı kıyafetler raflarda yerini almaya başlamıştır.

2002 yılında Garfield ile alakalı ilk sinema filmi yapılmıştır, filmde karakter çizgi animasyon şeklinde seyirci karşısına çıkmıştır. 2006 yılında ise Garfield ile alakalı olan ikinci film gösterime girmiştir. 2007 yılında ülkemizde üçüncü versiyonu olan Garfield Gets Real sinemada yerini almıştır. Garfield’in en son filmi 2008 yılında Garfield Fun Fest olarak sinemada gösterime girmiştir.

Garfield

Garfield Neden Kedi Olarak Seçilmiştir?

Jim Davis köpekli olan Snoopy, Belvedere tarzındaki karakterler ile büyümüş olan bir kişidir ama Davis gerçek yaşamında çiftlikte 25 tane kedinin içinde büyümüştür. Kediler oldukça karikatüristik olduğundan dolayı Garfield kedi olarak seçilmiştir. Garfield çizgi karakterin resmi internet sitesi bulunmaktadır ve site sürekli olarak güncelliğinden dolayı bu karakter ile alakalı olan her türlü güncel bilgiyi buradan takip etmek mümkündür.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN