Oyun

Satışları ile Rekor Kırmış PC (Bilgisayar) Oyunları Top 10

Satışları ile Rekor Kırmış PC (Bilgisayar) Oyunları Top 10

Piyasada bulunan her PC oyunun milyonlarca kullanıcıya ulaşması oldukça zordur ama bazı oyunlar sadece hikâyesi üstünden ilerlese bile oldukça yüksek satış rakamları ile karşımıza çıkmaktadır.

İşte satış rakamları ile rekor kırmış olan 10 PC oyunu; 

1. Minecraft 

Minecraft

16 milyon satışı ile popüler olan Minecraft, hayatta kalma ile alakalı olarak üretilmiş olan temaları ile dikkat çekmektedir. Oyun evreni içinde devamlı olarak kendinizi geliştirmek, oyundaki zombiler ile mücadele etmek ve sığınabileceğiniz bir ev yapmak zorundasınız. Minecraft kendine esir alabilecek kadar popüler bir oyundur. 

2. World of Warcraft 

World of Warcraft

14 milyon satışı ile popüler olan World of Warcraft, hemen hemen 10 senedir piyasayı ele geçirmiş durumda. 

3. Diablo III 

Diablo 3

14 milyon satışı olan Diablo III tam anlamı ile Blizzard oyunu olduğunu anlamak mümkündür. Hikâyesi olmasa da sinematiklerin kalitesi, görsellikleri ve oyunun mekanikleri ile dikkat çekmektedir. 

4. Half-Life 2 

Half-Life 2

12 milyon satışı ile popüler olan Half-Life 2, sevilen ve kaliteli bir oyundur. 

5. Star Craft 

11 milyon satışı popüler olan oyun 1998 senesinde piyasada yer almıştır. Strateji oyunlarından hoşlanan kişiler için birebirdir. Multiplayer özellikleri ve hikâyesi ile dikkat çekmektedir. 

6. The Sims 3 

10 milyon satışı popüler olan oyun 2009 senesinde piyasaya sürülmüştür. The Sims 3 oyuncularına ikinci kere yaşama fırsatı sunuyor, bundan kaynaklı olarak da tüm beklentileri karşılamaktadır. 

7. Half- Life

9,3 milyon satışı popüler olan Half- Life  Gordon Freeman adlı olan efsanevi bir karakteri kazandırmaktadır. Half- Life özellikle multıplayer oyun modları ile yüksek bir oyuncu sayısına sahiptir. 

8. Guild Wars

9,3 milyon satışı popüler olan Guild Wars, World of Warcraft'ın oyuncularının sayılarına yaklaşmayı başarmış olan tek oyundur. Blizzard ekibinden ayrılmış olan bir grubun kurmuş olduğu ArenaNet adlı firmanın ortaya çıkardığı ilk yapımdır. 

9. The Sims

6,3 milyon satışı popüler olan The Sims, 2000 senesinde kullanıcının karşısına çıkmış olan bir oyundur. Şu günlere kadar ek paketler ile hayatta var olmuştur ve bu ek paketler üst sıralarda yer almasına olanak sağlamıştır. 

10. Star Craft II: Wings of Liberty

6 milyon satışı popüler olan Star Craft II: Wings of Liberty, e-sport oyunları içinde önde gelen oyunlardandır.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN