Otomobil

En Çok Tutulan Nissan Qashqai! Özellikleri ve Tasarımı

En Çok Tutulan Nissan Qashqai! Özellikleri ve Tasarımı

Başlıklar

Nissan Qashqai ülkemizde en çok sevilen araç modelleri içinde yer alıyor ve buda Nissan markasına satış olarak geri dönüş sağlıyor. 2014 senesinin ikinci yarısından itibaren satışa sunulmuş olan Nissan Qashqai modeli bugün sokaklarda hemen hemen 10 kişiden 7’de mevcut. 2014 yılında piyasa çıkan ve çok sevilen Nissan Qashqai’nin neden bu kadar sevildiğini ve insanlar içinde neden popüler olduğunu sıralamak gerekirse;

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai'nin Dış Tasarım

Nissan Qashqai Dış Tasarım

Nissan Qashqai’nin ön kısmında LED far kullanımına yer verilmiş, kaput kısmında bulunan çıkıntılar ve ön farlarda bulunan keskin yapı sayesinde oldukça heybetli bir duruş sağlamaktadır. Şişkin olan çamurluklar ve radyatör ızgarası üstünde bulunan V formu markanın çizgisini tam anlamı ile yansıtmaktadır.

Nissan Qashqai'de İç Mekân

Ön konsol tasarımından kaynaklı olarak bu kısımda oturan herkese ferahlık hissi veriyor, aracın içindeki kabinin her tarafı yumuşak olan malzemeler ile desteklenmiş. Gizli olan köşe kısımlara ve dip kısımlarda sert malzemeler kullanılmıştır. Ergonomik olan iç kabin kullanıcısına oldukça büyük bir konfor sağlamaktadır. Arkada oturan kişiler için bile bardaklıklar yapılmış olan Nissan Qashqai’nin ikinci nesil modelinde iç kapıların cepleri, torpido kısmı ve konsolda bulunan saklama alanları bulunmaktadır. Bu alanlar araç içinde oluşabilecek olan dağınıklıkların tamamen önüne geçmektedir.

Nissan Qashqai İç Tasarım

Arka koltukta bulunan baş mesafesi ilk nesil Nissan Qashqai’ye göre yeterli düzeyde yapılmıştır. İlk nesil Nissan Qashqai’de 1.70 boyunca olan bir kişi arka koltuk da oturduğunda başını kolay bir şekilde tavana çarpabiliyordu ya da baş kısmı tavana denebiliyordu. İlk nesil Nissan Qashqai’de opsiyonel camlarda var olduğundan dolayı bu durum oldukça büyük bir sıkıntı yaşanmasına sebebiyet veriyordu ama yeni nesil Nissan Qashqai’de arka kısımda oturan kişiler için olduk konforlu bir baş mesafesi ayarlaması yapılmış. Nissan Qashqai’nin yeni nesil modelinde ferahlık hissi yaşamak, konforlu bir yolculuk hissetmek mümkün. Modelde bulunan panoramik cam tavan iç mekânda oldukça büyük bir ferahlık sunmaktadır.

Nissan Qashqai ve Konforlu Kabin

Nissan Qashqai’de yer alan insan vücuduna uygunluk konforlu bir oturma pozisyonu sağlamaktadır. Nissan Qashqai’de iniş ve çıkışlar için ayarlanmış olan ideal bir yükseklik bulunmaktadır, diğer araçlardaki olduğu gibi iki büklüm şekilde araca binmenize gerek kalmaz çünkü koltuklar gerekli olan yüksekliktedir. Araç içinde kullanılmış olan rahat deri koltuklar ve başarılı süspansiyon sayesinde konforlu bir yolculuğa adım atmaya olanak sağlamaktadır. Lastikleri, jantları ve başarılı vitesi sistemi konforlu yolculuğu destelemektedir.

Nissan Qashqai Kabin Konforu

Nissan Qashqai’de yer alan 4 kamera aracın kuş bakışı bile görmeye yardımcı olmaktadır, kameralardan alınan görüntüler ön konsolda yer alan mültimedya ekranına yansır. Bu özelliği sayesinde manevra ve park esnasında yardım almadan işinizi tamamlayabilirsiniz. Kameralardan alınan görüntüler kullanan kişinin kafasını çevirmeden manevra ve park yapmasına olanak sağlamaktadır. Kameralarda bulunan tek sıkıntı yağmurlu günlerde net görüntü sağlamamasıdır ama kuru günlerde oldukça net görüntülere sahip olmak mümkündür. Yağmurlu havalarda sağlanamayan net görüntüden kaynaklı olarak eski usul park etmeye kullanıcının hazırlıklı olması gerekmektedir. Nissan Qashqai’de otomatik hizmet sunan park asistanı özelliği de bulunur, bu özellik mültimedya sisteminin içinde aktivite edilebilmektedir. Bu sistemde fiziksel buton kullanımı yapılmamıştır.

Nissan Qashqai'de Bulunan Güvenlik Donanımları

Nissan Qashqai’de yer alan ve güvenlik kalkanı olarak bilinen, geniş kapsamlı olan paket üst seğment olan araçlarda kullanılmış olan araçlar ile hemen hemen aynıdır. Direksiyonun arka kısmında bulunan gösterge panelinde direk olarak güvenlik kalkanı ile karşılaşılmaktadır. Bu ekranda şerit uyarma sistemi gerekli olduğu durumlarda kullanan kişinin yerine otomatik çarpışma önleyici sistemi hareketini görmek ve görsel uyarılarının takibini yapmak da mümkündür.

Nissan Qashqai Güvenlik

Ayriyeten kör noktalarda bulunan araçlar varsa kapının iç kısmında bulunan yan dikiz aynalarına yerleştirilmiş olan turuncu renkli lambalar şerit değiştirmeye yardımcı olan ek unsurlardır. Nissan Qashqai trafik işaretlerini tanıma özelliğine sahiptir, bu işaretleri tanıdığında ön farda bulunana huzmesi otomatik şekilde ayarlama yapmaktadır.

Nissan Qashqai Sürüş ve Kullanım Kolaylığı

Nissan Qashqai’de şehir içinde yapılacak olan manevraların hiçbirisinde sıkıntı yaşanmaz. İç kısmında yeterli düzeyde hareket kolaylığı sunar, uzun yollarda direksiyonu sert bir kullanış sağlarken, şehir içinde oldukça yumuşak bir sürüş sunmaktadır.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN