Haberler

Dünyanın En Zengin İnsanları (Maddi Açıdan)

Dünyanın En Zengin İnsanları (Maddi Açıdan)

Servetleri saymakla bitmeyecek olan dünyanın en zengin insanları listesinde öne çıkan ve isimleri dünya genelinde bilenen kişiler arasında;

1 - Bill Gates

Bill Gates

Dünyanın ve Kuzey Amerika’nın en zengin insanı olan Bill Gates serveti 75 milyar dolar, 60 yaşında olan Bill Gates Microsoft’un sahibi.

2 - Amancio Ortega

Amancio Ortega dünyanın en zenginler listesinde 67 milyar dolar serveti ile ikinci sırada yer almaktadır. Tempe, Uterqüe, Zara Home, Stradivarius, Oysho Massimo Dutti, Bear ve Bershka gibi giyim markalarının çatı şirketi olan Inditex Group’un sahibidir. Avrupa’nın da en zengini olan Amancio Ortega 79 yaşındadır.

3 - Warren Buffett

Warren Buffett 61 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde her daim ikinci ya da üçüncü sıralarda yer alır. Berkshire Hathaway ismi ile var olan yatırım şirketinin tek sahibi olan 85 yaşındaki Buffett, 2008 yılından bu yanan hep dünyanın en zenginleri listesindedir.

4 - Carlos Slim Helu

Carlos Slim Helu, 2005 yılında dünya zenginleri listesine girdi ve bu listeden bir daha çıkmadı. 2010 ile 2013 yıllarında en zenginler listesinde ilk sıralarda yer aldı. Güney Amerika bölgesinin hemen hemen tamamında faaliyet göstermekte olan Amerika Móvil ve Telmex Telekom firmalarının sahibi olan Helu, farklı şirketler ile yapmış olduğu ortaklıklar ile bilinmektedir. 50 milyar dolar serveti bulunan Carlos Slim Helu 76 yaşındadır.

5 - Jeff Bezos

Jeff Bezos 52 yaşında ve 45 milyar dolar servete sahip, Amazon’un sahibi olan dünya zengini arasına giren ilk e-ticaret girişimcisidir. Amazon e-ticaret ile uğraşmanın yanı sıra drone ile kargo taşımacılığı öncülüğü ve kargo uçakları kiralamak konularında da hizmet sağlıyor. İlk defa 2016 yılında dünyanın en zenginleri arasına girmiştir.

6 - Mark Zuckerberg

mark zuckerberg

31 yaşında olmasına rağmen dünyanın 6. zengini olan Mark Zuckerberg, Facebook gibi iyi bir fikri bulmuş ve pazarlamıştır. Mark Zuckerberg serveti 42 milyar dolar.

7 - Larry Ellison

Larry Ellison Java ve Oracle tarzındaki yazılım markalarının sahibidir, 44 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 7. sırada yer alır. Çıkardığı bulut sunucu sistemi ile hizmet verebileceğini de kanıtlamıştır.

8 - Michael Bloomberg

74 yaşında olan Michael Bloomberg iş yaşamına broker olarak başlamıştır, sahibi olduğu Bloomberg L.P. isimli şirketi ile ekonomi ve finansal imparator olarak tanınmaktadır. Dünyanın en zengin olan politikacısı olan Michael Bloomberg’in serveti 40 milyar dolardır. Dünya zenginler listesine de 2016 yılında girmiştir.

9 - Charles Koch

Charles Koch 80 yaşında ve Koch Industries sahibi, 39.6 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 9. sırada yer alır.

10 - David Koch

David Koch 75 yaşında ve Koch Industries sahibi, 39.6 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 10. sırada yer alır.

11 - Liliane Bettencourt

Liliane Bettencourt dünyanın en zengin kadınıdır, 36.1 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 11. sırada yer alır. Liliane Bettencourt 93 yaşında ve L’Oréal sahibi.

12 - Larry Page

Google kurucuları içinde bulunan Larry Page, 35.2 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 12. sırada yer alır. Google ismi ile dünyadaki en değerli olan şirkettir.

13 - Sergey Brin

Sergey Brin 42 yaşında Google ortağı, 34.4  milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 13. sırada yer alır.

14 - Bernard Arnault

Bernard Arnault 67 yaşında Louis Vuitton’ın sahibi, 34 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 14. sırada yer alır.

15 - Jim Walton

Jim Walton ailesinin en zengin olan kişisidir, Wal-Mart Alışveriş merkezlerinin sahibi olan aile üyeleri dünya zenginleri içinde yer alır. 67 yaşında olan Walton’un serveti 33.6 milyar dolardır.

16 - Alice Walton

ABD’nin en zengin kadını olan Alice Walton, 32.3 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 16. sırada yer alır. Walton 66 yaşındadır.

17 - S. Robson Walton

S. Robson Walton 71 yaşında 31.9 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 17. sırada yer alır.

18 - Wang Jianlin

İsminden de anlaşıldığı gibi Çin’in en zengini olan Wang Jianlin 61 yaşındadır, 28.7 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 18. sırada yer alır.

19 - Jorge Paulo Lemann

Birezilya’nın en zengini olan Jorge Paulo Lemann 78 yaşındadır, 27.8 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 19. sırada yer alır. Anheuser-Busch InBev sahibidir.

20 - Li Ka-shing

Hon Kong’un en zengini olan Li Ka-shing 87 yaşındadır, 27.1 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 20. sırada yer alır. Cheung Kong Holdings sahibidir.

21 - Sheldon Adelson

Sheldon Adelson, Las Vegas’ta bulunmakta olan kumarhanelerin sahibi, 25.2 milyar dolar serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde 21. sırada yer alır. Sheldon Adelson dünya çağında gazinocular kralı olarak da bilinmektedir.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN