Otomobil

Dünyanın En Pahalı Arabaları (Resimli)

Dünyanın En Pahalı Arabaları (Resimli)

Normal bir yaşantı süren insan bu tarz otomobillere 50-100 bin bile vermeyi hayal etmezken, bazı insanlar bu otomobiller için milyon dolar ödemeyi göze alabiliyor. Fiyatları, güçleri ve gösterişleri ile dünyadaki sayılı zenginlerin gözdesi haline gelen bu otomobiller dudak uçuklatacak olan fiyatlara sahip, işte dünyanın en pahalı arabaları;

Bugatti Veyron Super Sport

Bugatti Veyron Super Sport

Bugatti Veyron Super Sport ‘un fiyatı 2.6 milyon dolar, 407 km/ s hız seviyesine kolay bir şekilde ulaşabilmesi ile adını duyurmuştur. Bu otomobil Guinness rekorlar kitabına giren bir otomobil, 1200 hp gücüne sahip olan araç performansı, gücü ve şıklığı ile dikkat çekiyor.

Koenigsegg Agera

Koenigsegg Agera

Koenigsegg Agera’un fiyatı 1,5 milyon dolar, dünyadaki en hızlı araçlar içinde ikinci sırada yer alıyor. Alüminyum gövdesi raca hafiflik sağlıyor, 910 hp güç üretebilen motoru bulunuyor.

Maybach Landaulet

Maybach Landaulet

Maybach Landaulet’un fiyatı 1.405 milyon dolar, 2008 yılında Detroit Motor Show’da gösterime çıkan araç çift turbosu bulunan V12 motora sahip. Arka kısmında açılma özelliği bulunan Maybach Landaulet’in lüks opsiyonları da bulunmaktadır.

Pagani Zonda C9

Pagani Zonda C9

Pagani Zonda C9’un fiyatı 1.3 milyon dolar, sadece 40 adet üretilecek olan araçta V 12 AMG motor bulunmaktadır. 700 hp gücü bulunan araçta özel lastikler ve karbon titanyum şasi bulunmaktadır.

Ferrari F70

Ferrari F70

Ferrari F70’in fiyatı 870 bin dolar, Ferrarinin varisi olabilecek özelliklere sahip olan araç markanın 60. yılına özel olarak üretilmiştir.

SSC Ultimate Aero

SSC Ultimate Aero

SSC Ultimate Aero’nun fiyatı 750 bin dolar, 1287 hp güce sahip olan araç bu gücünü V 8 motorundan alıyor, oldukça opsiyonel bir listeye sahip olan araç 439 km/s hıza ulaşabilmektedir.

LeBlanc Mirabeau

LeBlanc Mirabeau

LeBlanc Mirabeau’nun fiyatı 728 bin dolar, yarış aracı olarak tasarlanmış olan araç oldukça spor bir modele sahip. Sürat ve yolda gitmesi amaçlı tasarım yapılan LeBlanc Mirabeau’de konfor açısından çok fazla özellik bulunmamaktadır. 700 hp güce sahip olan araç bu gücünü V 8 motorundan alıyor.

Ferrari SA Aperta

Ferrari SA Aperta

Ferrari SA Aperta’nın fiyatı 520 bin dolar, Ferrarinin tasarım atölyesi olarak bilinen Pininfarina’nın 80. yılının kutlanması amacıyla ile üretilmiştir. 670 hp güce sahip olan araç bu gücünü V 12 motorundan alıyor. Bu araçtan 80 adet üretim yapılmıştır ve araç açılıp kapanabilen tente özelliğine sahiptir.

Lamborghini Murcielago LP670-4 SuperVeloce

Lamborghini Murcielago LP670-4 SuperVeloce

Lamborghini Murcielago LP670-4 SuperVeloce’nın fiyatı 455 bin dolar, Lamborghini serilerinin içinde en özel versiyon olarak da tanınmaktadır. 670 hp güce sahip olan araç bu gücünü V 12 motorundan alıyor.

Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe

Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe

Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe’nin fiyatı 447 bin dolar, 453 hp güce sahip olan araç bu gücünü V 12 motorundan alıyor. Oldukça lüks donanımları bulunan aracın tavan kısmı ayrılmaktadır.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN