Haberler

İşte Dünyanın En Pahalı Evleri (Resimli)

İşte Dünyanın En Pahalı Evleri (Resimli)

Herkes bir evi olsun ister ama bu evleri almak için birkaç yıl boyunca büyük ikramiyenin bir kişiye çıkması gerekmektedir. İşte dudak uçuklatacak fiyatları ile dünyanın en pahalı evleri;

Villa Leopolda

Villa Leopolda

Fransa’da bulunan Villa Leopolda, Brezilyalı filantropist Lily Safra’ya ait. Bu evde 1955 yılında To Catch a Thief filimi çekilmiş.18 dönümlük arazi içinde yer alan evde bahçıvanların her gün çim biçme ve ağaç budama işlerini yapması gerekir. Bahçe işleri için bu evde 50 tane çalışan kişi bulunmaktadır, evin fiyatı ise 750 milyon dolar.

Kensington Palace

Kensington Palace

Prens William ve Kate Middleton oturdukları eve komşu olan bu evin içinde Türk hamamı bulunuyor. Bu evin sahibi Hintli Lakshmi Mittal’dir, 222 milyon dolar ile anılan evde yüzme havuzları ve birçok aktivite odası da bulunmaktadır.

Four Fairfield Pond

Four Fairfield Pond

Ira Rennert’na ait olan Four Fairfield Pond, 248.50 milyon dolar değerinde. Bir nevi saray yavrusu olarak nitelendirilen evin tenis kortu, bowling salonu, basketbol- futbol sahası, 39 tane banyosu, rüzgâr enerjisi ve 29 tane yatak odası bulunmaktadır.

Antilia

Antilia

27 katlı olan Antilia, Hindistan’lı Mukesh Ambani ait, yaklaşık olarak değeri ise 1 milyar dolardan daha fazla. Dillere şaayan olan bu evin içinde otopark, sinema salonları, yüzme havuzu, klinik gibi birçok şey yer alıyor. Evde toplamda 600 kişi çalışıyor.

Beyaz Saray

Beyaz Saray

Beyaz Saray’ın ismini duymayan yoktur, 312 milyon değeri olan evi filmlerde görmek de mümkündür.  Bu ev George Washington tarafından yapılmıştır, ölümden sonra da tamamlanarak açılmıştır.

The Penthouse

The Penthouse

The Penthouse’un maddi değeri 225 milyon dolardır. Estetik ve güzellik düşünülerek yapılan evin tüm camları kurşun geçirmeyen özellikle kaplanmıştır. Ayriyeten evin içinde şarap tadım bölmeleri yer almaktadır.

Albemarle House

Albemarle House

Virginia eyaletinde yer alan Albemarle House’un içinde havuzu, helikopter sahası ve tam olarak 45 tane odası var. Doğasal güzellikle ile donatılmış olan lüks yapının şu anki değeri 100 milyon dolar.

The Hala Ranch

The Hala Ranch

ABD’nin Colorado eyaletinde yer alan The Hala Ranch’ın değeri 135 milyon dolar civarında, su arıtma tesisi, havuzu, saunası, hamamı, tenis kortu, 15 tane yatak odası bulunuyor. The Hala Ranch eskiden büyükelçilik yapan bir Suudi’ye ait.

Milner Malikânesi

Milner Malikânesi

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan Milner Malikânesinin parasal değeri 100 milyon dolar civarında, evin içinde yok yok; sauna salonu jimnastik salonu, balo salonu, yemek odaları, banyolar ve daha birçok aktivite salonu bulunuyor.

Henley Mansion Konağı

Henley Mansion Konağı

İngiltere’de yer alan Henley Mansion Konağı’nın parasal değeri 218 milyon dolar civarında, evin içi tamamen yüksek teknolojik cihazlar ile donatılmış, adı bilinmeyen bir Rus milyardere ait olan konak 18. Yy inşa edilmiş.

The Manor

The Manor

Fransız şato stiline sahip olan ve Los Angeles’da yer alan The Manor’un içinde 100 araç sığabilecek durumda bir otopark, spa salonu, güzellik salonu, bowling salonu, yüzme havuzu, tenis kortları, buz pateni sahası yer alıyor. The Manor’un tam olarak 123 tane odası var. Bu ev CEO'su Bernie Ecclestone ait.

Villa La Palladiana

Villa La Palladiana

Fransa’da yer alan Villa La Palladiana’nın parasal değeri 100 milyon avro civarında, deniz manzara seyretmek için ideal olan evin içinde sauna ve spor salonları, havuz yer alıyor. Ayrıca evin içinde tam tamına 9 tane süit oda mevcut.

Fleur de Lys

Fleur de Lys

Beverly Hills’de yer alan ev o civarın en pahalı ve en gözde evleri içinde ilk sırada yer almaktadır. Fleur de Lys’ın parasal değeri 125 milyon dolar civarında, evin içinde tiyatro ve balo salonu yer alıyor. 12 tane yatak odası bulunan evde 15 tanede banyo mevcut.

Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı

Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı

Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı İstanbul boğazında yer alan yalıların içinde en büyük olanıdır. Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı’nın parasal değeri 100 milyon dolar civarında, tarihsel dokusu ile de dikkat çeken yalının içinde 64 tane oda yer alır, 1911 yılında Şehzade Burhanettin için satın alınmıştır.

Franchuk Villa

Franchuk Villa

Franchuk Villa Londra’da bulunur ve evin altında bulunan havuzu ile tanınmaktadır. 1997 yılında bir okul olan villa şimdilerde dünyanın en pahalı ve gözde evleri içinde yer almaktadır. Franchuk Villa’nın parasal değeri 161 milyon dolar civarında, evin içinde jimnastik salonu, panik odası, sinema salonu bulunuyor.

Hearst Mansion

Hearst Mansion

Beverly Hills’de yer alan Hearst Mansion’un parasal değeri 165 milyon dolar civarında, bu eve rüyalar konağı da denmektedir. Beverly Hills’in bir nevi ikonu haline gelen evde dünyaca ünlü olmuş olan birçok sinema filmi de burada çekilmiştir.

Bran Şatosu

Bran Şatosu

Bran Şatosu Romanya'da yer almaktadır, parasal değeri ise 135 milyon dolar civarındadır. 17 tane yatak odası, 57 tane odası bulunmaktadır, evin sahibi Habsburg’dur.

Maison de L'amitie

Maison de Lamitie

ABD’de bulunan Florida eyaletindeki Maison de L'amitie’nin parasal değeri ise 123 milyon dolar civarındadır. Evin içinde sinema, spa ve spor salonları, teni kortları ve havuzlar bulunuyor.

Fair Field Malikânesi

Fair Field Malikânesi

ABD’de bulunan Hamptons köyündeki Fair Field Malikânesinin parasal değeri ise 170 milyon dolar civarındadır. Evde rahatlık adına tüm detaylar düşünülmüştür ve evde 39 tane banyo, 29 tane de yatak odası bulunur. Ayriyeten basketbol sahası, bowling salonu, tenis kortu da bulunmaktadır.

Updown Sarayı

Updown Sarayı

Updown Sarayı İngiltere’de yer alır, sarayın parasal değeri ise 150 milyon dolar civarındadır. 103 odası bulunan sarayın aktivite için birçok salonu bulunmaktadır. Sarayın içinde birden fazla yüzme havuzu ve sekiz tane limuzin yer almış olduğu otopark vardır. Updown Sarayı’nın komşuları içinde Brian May ve Elton John bulunur

Starwood Malikânesi

Starwood Malikânesi

ABD’de bulunan Colorado eyaletindeki Starwood Malikânesinin parasal değeri ise 135 milyon dolar civarındadır, malikânenin içerisinde 16 tane oda, 7 tane banyo, havuz, tenis kortu yer almaktadır. Starwood Malikânesi otel olarak da hizmet vermektedir.

The Pinnacle

The Pinnacle

ABD’de bulunan Montana'daki The Pinnacle parasal değeri ise 155 milyon dolar civarındadır, evinde içinde oldukça büyük bir şarap mahzeni yer almaktadır. Özel yapım olan şömineler evde en dikkat çeken şeylerin içinde yer alır. Jimnastik salonu da bulunan evin sahibi Blixsetsh ailesidir.

Lake Tahoe Malikânesi

Lake Tahoe Malikânesi

ABD’de bulunan Nevada eyaletinde yer alan Lake Tahoe Malikânesi Joel Hotowitz'dir. Lake Tahoe Malikânesinin parasal değeri ise 100 milyon dolar civarındadır, muhteşem bir göl manzarası olan evin 19 tane banyosu, 9tane yatak odası, havuzu ve yaklaşık olarak 3 bin şişelik bir şarap mahzeni yer almaktadır.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN