Kimdir

Dwayne Johnson Kimdir? Filmleri ve Profesyonel Güreşçilikten Oyunculuk Kariyerine Geçişi

Dwayne Johnson Kimdir? Filmleri ve Profesyonel Güreşçilikten Oyunculuk Kariyerine Geçişi

Başlıklar

Dwayne Johnson Kimdir?

Modern çağımızın en popüler aktörlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Dwayne Johnson, günümüzde pek çok çeşitli Hollywood filmlerinde rol alan oldukça önemli bir televizyon simasıdır. Son dönemlerde Dwayne Johnson’ın hayatı ile ilgili pek çok insan birçok farklı şeyi merak etmektedir. Özellikle bu alanda cevabı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de ‘‘Dwayne Johnson kimdir?’’ sorusudur. 2 Mayıs 1972 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı Kaliforniya eyaletinin Hayward ilçesinde doğmuş olan Johnson; Amerikan yapımcı, oyuncu ve eski profesyonel güreşçidir. Eski Amerikan futbolu oyuncusu olduğu da bilinen Dwayne Johnson, 1996 yılında Amerikan güreşine başlamıştır. Dany Garcia ile 1997 yılının mayıs ayında dünya evine girmiş olan Johnson, 1999 yılında da profesyonel oyunculuk kariyerine başlamıştır.

Dwayne Johnson Kimdir?

Profesyonel Güreşçilikten Oyunculuk Kariyerine

2004 yılı itibari ile profesyonel güreşi bırakarak oyunculuğa çok daha fazla önem vermiş olan Dwayne Johnson, 2007 yılında Danny Garcia’dan boşanmıştır. 2009 yılında Kanada vatandaşlığı almış olan başarılı aktör, 2011 yılında 7 yıl aradan sonra güreşe tekrar dönmüştür. 14 Ağustos 2001 tarihinde de ‘‘Simone Alexandra’’ isimli bir kız çocuğu dünyayı gelmiş olan Dwayne Johnson, 3 Ağustos 2019’da da profesyonel güreşten emekli olduğunu açıklamıştır. 16 Aralık 2015 tarihinde ‘‘Jasmine’’ ve 17 Nisan 2018 tarihinde de ‘‘Tiana Gina’’ isimli iki kızı daha dünyaya gelen başarılı oyuncu, 18 Ağustos 2019’de Lauren Hashian ile Hawaii’de dünya evine girmiştir. Ayrıca 15 Ocak 2020 tarihinde de babasını kaybetmiş olan Dwayne Johnson, özellikle son yılların en popüler aktörlerinin de başında gelmektedir.

Profesyonel Güreşçilikten Oyunculuk Kariyerine

Televizyonların En Renkli Siması

Profesyonel güreşçi Rocky Johnson’ın oğlu olan ve aynı zamanda dedesi de profesyonel bir güreşçi olan Dwayne Johnson, ilk olarak Richmond Road İlkokulu’nda öğrenimine başlamıştır. William McKinley Lisesi’nde 10. sınıfı bitirmiş olan Johnson, daha sonra buradan ayrılarak West Penn Bethlehem Freedom Lisesi’nde futbol oynamaya başlamıştır. Profesyonel Amerikan futbolculuğu kariyerine de ilk adımlarını burada atmış olan Dwayne Johnson, özellikle son dönemlerde Amerikan güreşindeki lakabı olan ‘‘The Rock’’ ile anılmaktadır. Günümüzde özellikle oldukça başarılı geçen bir Hollywood oyunculuk kariyeri ile tanınmakta olan Dwayne Johnson;

  • Akrep Kral, Yolun Sonu, Doom, Kıyamet Öyküleri, 
  • Diş Perisi, Oyun Bozan, Mumya Geri Dönüyor,
  • Sihirli Dağ, Yedek Polisler, Gerçek Kahraman,
  • Hızlı ve Öfkeli: Rio Soygunu, Gizemli Adaya Yolculuk, 
  • Zor Kazanç, Muhbir, G.I. Joe: Misilleme, Herkül: Özgürlük Savaşçısı, 
  • San Andreas Fayı, Sahil Güvenlik, Jumanji: Vahşi Orman, 
  • Rampage: Büyük Yıkım, Gökdelen, Jumanjı: Yeni Seviye ve Jungle Cruise gibi pek çok çeşitli film ve dizilerde de oyuncu olarak görev almıştır.

Çok Yönlü Bir Sanatçılık Kariyeri

Çok Yönlü Bir Sanatçılık Kariyeri

Süper Evcil Hayvanlar Takımı, Moana ve Gezegen 51 gibi birçok farklı animasyon filmlerde seslendirme sanatçılığı yapmış olan Dwayne Johnson, özellikle 2022 yılı içerisinde vizyona girecek olan ‘‘Black Adam’’ filmiyle de tekrardan gündeme oturmuştur. Bilhassa ‘‘Mumya Geri Dönüyor’’ filmindeki ‘‘Akrep Kral’’ ve ‘‘Hızlı ve Öfkeli’’ serisindeki ‘‘Luke Hobbs’’ rolleri ile akılları kazınmış olan Johnson, oldukça kaslı yapısıyla da dikkat çekmektedir. Güncel olarak 118 kilogram ağırlığında olan ve 1.96 metre boya sahip olan Dwayne Johnson, 2 Mayıs 2022 tarihinde 50. yaşını kutlayacak olmasına rağmen oldukça dinç ve sportif vücut yapısı ile tanınmaktadır. Özellikle son zamanların en popüler aktörlerinin de başında gelmekte olan Johnson, geleceğe yönelik de pek çok çeşitli projeleri ile hayranlarını heyecanlandırmaktadır.

İlginizi çekebilir: Remziye Hisar Kimdir? Buluşları ve Çalışmaları

Waris Dirie Kimdir?

Marlon Brando Kimdir?

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN