Haberler

Dünyanın En Pahalı Saatleri (Resimli)

Dünyanın En Pahalı Saatleri (Resimli)

Saat her dönem şıklığın tamamlayıcısı olmuş olan bir aksesuardır, giyilecek olan spor bir kıyafetin ya da şık bir takım elbisenin şıklığını ortaya çıkartmaya yardımcı olur. Saatlerde var olan güzellikleri bilen kişiler her daim şık ve tasarım saatlere sahip olmak ister. Bazı saatler ise hem şıklıkları ile hem de fiyatı ile insanları şaşırmaktadır. İşte şaşıracağınız dünyanın en pahalı saatleri;

Jaeger-LeCoultre's Hybris Mechanica à Grande Sonnerie

Jaeger Le Coultre

Jaeger-LeCoultre's Hybris Mechanica à Grande Sonnerie fiyatı 1.5 milyon dolar, dünyada bulunan saatler içinde en kompleks saat olarak biliniyor. Bu saatin yapımı 5 sene boyunca sürmüş, 1472 tane parçadan oluşan saatin devamlı olarak kendini yenileyebilen bir takvimi de bulunmaktadır.

The Greubel Forsey Art Piece 1

The Greubel Forsey Art Piece 1

The Greubel Forsey Art Piece 1 fiyatı 1 ila 2 milyon arasında değişkenlik gösteriyor. Küçük küçük detayları bulunan saatin mavi şık bir kılıfı ve turboline sistemi bulunmaktadır. Estetik detayları içinde; kenar kısmında bulunan büyütecin iç kısmına baktığınız zaman minik altından gemi gözükmektedir. Bu saatin fiyatı aslında bilinmiyor, alıcılar tarafından bilenen bir fiyat skalası olduğu için tahmini fiyatı 1 ila 2 milyon arasında

Richard Mille's Tourbillon RM 56-02 Sapphire

Richard Milles Tourbillon RM 56-02 Sapphire

Richard Mille's Tourbillon RM 56-02 Sapphire fiyatı 2 milyon doları aşmaktadır. Sayda bir içyapısı bulunan saat katılaşmış olan safirden tasarlanmıştır. 3 metre suya dayanıklılığı bulunan saat çizilmeye karşıda korumalıdır. Dünya çapında sadece 10 adet bulunan bir modeldir.

A. Lange & Söhne's Grand

A. Lange & Söhnes Grand

A. Lange & Söhne's Grand Complication fiyatı 2 milyon doları aşmaktadır. 876 tane parçadan oluşan saat bir yılı aşan bir zaman içinde tasarlanmıştır. 2013 de tanıtımı yapılmış olan saatten her yıl bir adet üretilmektedir.

Patek Philippe’s The Grandmaster Chime

Patek Philippe’s The Grandmaster Chime

Patek Philippe’s The Grandmaster Chime fiyatı 2.6 milyon değerinde, 214 parçası, 20 adet komplikasyonu ve 2 tane yüzü bulunmaktadır. İsveçli saat ustalarına 175. yıllarının şerefine sunulmuştur. 100.000 kişinin üretiminde çalışan saatin tamamlanması tam olarak sekiz yıl sürmüştür. 7 adet üretilen saat aynı fiyat ile satışa sunulmuştur.

The Graff Diamonds Hallucination

The Graff Diamonds Hallucination

The Graff Diamonds Hallucination fiyatı 55 milyon değerinde ve dünyanın en pahalı saatleri içinde bulunan tek bayan saatidir. Graff Diamonds Hallucination taşlarını ile tasarlanmış olan model bir nevi bilezik görünümüne sahiptir. Oldukça küçük bir yüze sahip olan saat kocaman pırlantalara sahiptir. The Graff Diamonds Hallucination modelinden sadece bir adet üretilmiştir.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN