Teknoloji

Dünyanın En Pahalı Cep Telefonları

Dünyanın En Pahalı Cep Telefonları

Elektronik cihazlar teknolojinin gelişmesi ile insan yaşamında vazgeçilmez bir noktaya gelmiştir, bunlardan en önemli ve hayattaki olmazsa olmazlar içinde akıllı telefonlar yere alır. telefon insanların yaşamdaki her şey ile bağlantıda olmasına olanak sağlar. Akıllı telefonlara gösterilen yoğun ilgiden kaynaklı olara üretim ve tasarım yapan firmalar bu alanda farklı tasarımlar yapmaktadır. Bu tasarımların içinde lüks olarak tabir edilen modellerde yer alır, lüks modeller dünya çapında oldukça pahalı fiyatlara alıcılar bulmaktadır. Bu modeller içinde;

Diamond Rose iPhone 4

Diamond Rose iPhone 4

Dünyadaki en pahalı telefonları içinde olma özelliğini taşıyan Diaonda Rose iPhone 4’ün 8 milyon dolar fiyatı bulunmaktadır. Bu modelin üstünde 500 tanesi kusursuz olan elmas yer alır ve elmaslar 10 karatın daha da üstündedir. Modelde Apple logosu üstünde 53 tane elmas bulunur, cihaz arka kısmı da pembe bir altındır. Fiyatı 8.5 milyon Dolar civarındadır.

Supreme Goldstriker iPhone 3G

Supreme Goldstriker iPhone 3G

Dünyadaki en pahalı telefonları içinde olma özelliğini taşıyan Supreme Goldstriker iPhone 3G’ün 3.2 milyon dolar fiyatı bulunmaktadır. Ana ekranın tuşunun üstünde 7.1 karat olan bir adet elmas yer almaktadır. Ayrıca üzerinde 1 karat olan 53 adet elmas ve 22 ayar 271 gr saf altın bulunmaktadır.

Vertu Signature Diamond

Vertu Signature Diamond

Dünyadaki en pahalı telefonları içinde olma özelliğini taşıyan Vertu Signature Diamond’un 88 bin dolar fiyatı bulunmaktadır. Modelin üretim firması olan Vertu lüks telefon üretmesi ile bilinmektedir, lüks telefon denilince akla gelen ilk firmadır. Vertu Signature Diamond modeli edilmiştir. Model 200 tane parçadan oluşmuş olan elmaslar ile süslenerek yaşamımızda yer almaktadır. Fiyatı 88.000 Dolardır.

iPhone 3 G King’s Button

iPhone 3 G Kings Button

Dünyadaki en pahalı telefonları içinde olma özelliğini taşıyan iPhone 3 G King’s Button’un 2.4 milyon dolar fiyatı bulunmaktadır. Modelin tasarımını yapan kişi Peter Aloisson’dur. Üstünde 138 tane elmas bulunur.

iPhone Princess Plus

iPhone Princess Plus

Dünyadaki en pahalı telefonları içinde olma özelliğini taşıyan iPhone Princess Plus’un 176 bin 400 dolar fiyatı bulunmaktadır. Bu telefondaki en büyük özellik elmas ile süslenmesidir, modelde en kalitesi olan 180 tane elmas kullanılmıştır ve kullanılmış olan elmaslar prenses kesimdir.

Gold Vish Le Million

Gold Vish Le Million

Dünyadaki en pahalı telefonları içinde olma özelliğini taşıyan Gold Vish Le Million’un 1.3 milyon dolar fiyatı bulunmaktadır. Gold Vish Le Million isimli telefon 2006 yılında dünyada en çok satılmış olan telefon unvanı ile Guinness rekorlar kitabına girmiştir. Modelin üstünde 20 karat olan elmaslar ve 18 ayar olan beyaz altın parçacıklar bulunmaktadır.

Black Diamond VIPN Smartphone

Black Diamond VIPN Smartphone

Dünyadaki en pahalı telefonları içinde olma özelliğini taşıyan Black Diamond VIPN Smartphone’un 300 bin dolar fiyatı bulunmaktadır. Model LED teknolojisi desteği ile piyasaya sürülmüştür, cihazın arka kısmında ve navigasyon tuşunda elmas bulunur.

Diamond Crypto

Diamond Crypto

Dünyadaki en pahalı telefonları içinde olma özelliğini taşıyan Diamond Crypto’un 1.3 milyon dolar fiyatı bulunmaktadır. Üstünde 50 adet elmas ve nadir olarak bulunan 10 adet mavi elmas yer almaktadır. Bu modelde dolandırıcılık ve hırsızlık ile alakalı koruma yer alır. ayrıca modelin bazı yerlerinde altın kaplama bulunmaktadır.

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

Dünyadaki en pahalı telefonları içinde olma özelliğini taşıyan Gresso Luxor Las Vegas Jackpot’un 1 milyon dolar fiyatı bulunmaktadır. 2005 yılında piyasaya sürülen modelde 180 gram saf altın kullanılmıştır. Modelin tuşları safir altından yapılmıştır.

Vertu Signature Cobra

Vertu Signature Cobra

Özel tasarım olan bu cep telefonunun üstünde kobra figürleri yer alır, modelde 439 tane yakut ve farklı kesimlere sahip olan 2 tane elmas kullanılmıştır. Fiyatı 310.000 Dolardır.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN