Haberler

Dünya Tarihinde En Tehlikeli Seri Katiller (Resimli)

Dünya Tarihinde En Tehlikeli Seri Katiller (Resimli)

Başlıklar

Dünya üzerine kan donduracak olan cinayetleri işleyen kişileri haberlerden ve gazetelerden tanımaktayız. Seri katillerin çoğunluğu ABD’den çıkmıştır ve hepsinin farklı hayat hikâyeleri bulunur. Seri katil, kişisel bozuklar sonrasında 30 günden daha az bir sürede ya da aralarda bekleme olacak şekilde tasarlama yaparak 3 veya daha çok kişiyi öldüren kişilerden oluşmaktadır. Seri katillerin çoğunda öldürme nedeni seksüel olan içeriklerden kaynaklanmaktadır. Seri katiller kurbanlarını aynı tiyatro ile öldürmekte ve öldürürken benzer özellikler bırakarak ortadan yok olmaktadır. İşte dünyanın en tehlikeli olan seri katil hikâyeleri;

Albert Desalvo

Albert Desalvo

Albert Desalvo 13 tane kadını oldukça vahşi bir şekilde katletmiştir, oldukça iyi avukatlar sayesinde ceza almayan Desalvo, tecavüz suçundan dolayı ömür boyu hapisse mahkûm edilmiştir. 1973 senesinde cezaevinde bir mahkûm Albert Desalvo’yu bıçaklayarak öldürmüştür.

Albert Fish

Albert Fish

Albert Fish Washington doğumlu olan bir seri katildir, ABD de ortaya çıkan bu seri katil Kuzuların Sessizliği olarak bilinen filmde konu olmuştur. Öldürdüğü kişilerin etlerini yemesi ile bilinen seri katil elektrikli sandalyede idam edilmeye mahkûm olmuştur. Bu cezadan oldukça büyük bir zevk alacağını belirten katilin aslında nasıl bir psikopat olduğu anlaşılmıştır.

Dr. Henry Howard Holmes

Dr. Henry Howard Holmes

İçinde kötülükler ile doğduğunu ifade eden Dr. Henry Howard Holmes bunun önüne geçemediğini ifade etmiştir. Kişiliği oldukça bozuk olan bu seri katil bir yazar misali öldürmekten vazgeçmeyeceğini de söylemiştir. ABD bulunan seri katiller içinde oldukça önemli bir yeri bulunmaktadır. 1896 yılında idam edilen Holmes 27 kişinin katili olmuştur.

Carl Panzram

Carl Panzram

21 kişinin ölümüne sebep olan Carl Panzram cinayetleri dışında oldukça ağır suçlara da karışmıştır. Dünya turuna çıkan Panzarm bu tur esnasında karıştığı bir hırsızlık yüzünden tutuklanmıştır. Tutuklu kaldığı cezaevinde bir kişinin ölümüne sebep olan seri katil 1930 yılında idam edilmiştir. Ayrıca Panzarm’ın hayatını anlatan ''Bir Katilin Günlüğü'' ismiyle ülkemizde gösterilmiştir.

Earl Leonard Nelson

Earl Leonard Nelson

Earl Leonard Nelson insanlar tarafından Goril Katil olarak bilinir, 18 aylık bir yolculuğa çıkan Nelson bu yolculuk esnasında 18tane kadını oldukça acımasız şekilde öldürmüştür. 1920 yılında işlemiş olduğu cinayetler sonucunda herkesin nefretini kazanmıştır. Tutuklanan Nelson idam cezası ile öldürülmüştür.

John Wayne Gacy

John Wayne Gacy

John Wayne Gacy insanlar tarafından Palyaço Katil olarak bilinir, evine çağırdığı 27 kişiyi hayatından eden seri katil öldürdüğü kişileri evinin altına gömmüştür. Yakalandıktan sonra 32 tane çocuğa da tecavüz edip öldürdüğünü ifade etmiştir. Goril Katil 1980 yılında zehirli iğne ile idam edilmiştir.

Jeffrey Lionel Dahmer

Jeffrey Lionel Dahmer

Jeffrey Lionel Dahmer adlı seri katil ilk cinayetini 18 yaşına gelmesi ile işlemiştir. İlk cinayetinde zenci öldüren seri katil sonraki cinayetlerinin çoğunda zenci öldürmüştür. Toplamda 17 kişinin hayatına son veren Dahmerin kurbanlarına işkence ettiği ve etlerini yediği ortaya çıkmıştır. Tutuklanan Dahmer cezaevinde 1994 yılında kafasına aldığı demir darbesi ile ölmüştür.

Harold Shipman

Harold Shipman

Doktor olan Harold Shipman ‘nın mesleki hayatında toplamda 250 kişiyi öldürdüğü yapılan araştırmalar sonucunda belgelenmiştir. Hastalarını yüksek dozlarda verdiği morfin ile öldüren seri katil 1998 yılında işlemiş olduğu cinayet sonucunda tutuklanmıştır. Müebbet hapis cezası alan seri katil hücresinde intihar ederek ölmüştür.

Dennis Nilsen

Dennis Nilsen

İngiliz olan Dennis Nilsen 15 tane erkeğin ölümüne sebep olmuştur, cinsel sapkınlıkları bulunmaktadır. Apartman dairesinde saklamış olduğu cesetlerin yaydığı koku sonucunda yakayı ele veren seri katil müebbet hapis cezası almıştır.

Pedro Lopez Monsalve

Pedro Lopez Monsalve

Pedro Lopez Monsalve 300 tane kişiyi öldürdüğünü itiraf etmiştir. En çok insan ölümüne sebep olan seri katilin 60 tane erkek ve kız çocuğuna da tecavüz ettiği düşünülmektedir.

Nikolai Dzhumagaliev

Nikolai Dzhumagaliev

Nikolai Dzhumagaliev metal fang ismi ile bilinmektedir, kadınlardan tiksinmesi ile seri katil olan yaşamına adım atmıştır. Kadınlardan intikam almak adına onlara tecavüz etmeye başlar, tecavüz ettiği kadınları öldürür, pişirir ve onları arkadaşlarına verdiği davetlerde yedirir. Toplamda 100 tane kadın öldürmüştür.

Edward Theodore Gein

Edward Theodore Gein

1906 doğumlu seri katil ABD’lidir, işlediği cinayetler filmlere konu olmuştur.  Seksin oldukça büyük bir günah olduğunu düşünen annesi yüzünden kişilik bozuklukları yaşamıştır. Annesinin vefat etmesinden sonrada seksi merak etmeye başlamış olan seri katil mezarlıklardan çaldığı cesetlerin üzerinde denemeler yapmıştır. Bir süre sonra canlı insanlar seks yapma isteği duymaya başlamıştır.

Gary Heidnik

Gary Heidnik

Kilise kurmak istediği ile evinin üst katını kiliseye çeviren seri katil evinin alt katına 6 tane kadını hapis etmiş ve türlü türlü işkenceler uygulamıştır. Kadınlar arasında herhangi bir dayanışma çıkmaması adına her gün bir tanesini dövmüştür. 1999 yılında idam edilerek öldürülmüştür.

Türkiye’de Bulunan Seri Katiller

Adnan Çolak

Adnan Çolak

1992 ile 1995 yılları arasında 11 kişinin ölümüne sebep olan ve Artvin Canavarı olarak biline seri katil öldürdüğü kişilere tecavüz ettiği de ortaya çıkmıştır. Çıktığı mahkemede 5 tane idam ve 40 yıl boyunca hapis cezası almıştır.

Hamdi Kayapınar

Hamdi Kayapınar

Hamdi Kayapınar seçtiği kurbanlarını bir av ve kendisini de bir avcı olarak gören bir seri katildir. 4 kişiyi öldürmeye teşebbüs eden katil 6 kişinin ölümüne sebep oldu, tutuklanarak ömür boyu hapis cezası aldı.

Yavuz Yapıcıoğlu

Yavuz Yapıcıoğlu

Yavuz Yapıcıoğlu adlı seri katil toplamda 43 kişinin ölümüne sebep oldu, ilk çıktığı duruşmada deli taklidi yaparak Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevki istendi. Türk Ceza Kanununun 46. Maddesi gereği cezai ehliyeti olmadığına dair raporunu da aldı.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN