Teknoloji

Apple iPhone 7 nin Eylül Ayında Piyasaya Çıkması Bekleniyor, Özelliklerini Tanıyalım

Apple iPhone 7 nin Eylül Ayında Piyasaya Çıkması Bekleniyor, Özelliklerini Tanıyalım

Eylül ayında Apple iPhone yeni modelini tanıtma yönünde hazırlıklar yapmaya başladı. Lansmanı yapılan 6 ve 6 Plusdan sonra, tek el ile kullanıma önem veren Apple telefon kullanıcıların gözdesi olacak. iPhone 7 özellikleri içinde;

  • iPhone 6 telefon modelinde beklenen safir cam ekranı söylentilere rağmen gerçekleştirilmedi, iPhone 6 kullanan birçok kullanıcıda camın çizilmesi konusundan birçok şikâyete sahip. Söylenen ve yazılanlara göre Apple firmasının safir kristal cam kullanacağına kesin gözü ile bakılıyor.
  • Kablosuz şekilde şar edebilme özelliği artık birçok markanın modellerinde mevcut olacak bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Apple iPhone 7 modelinde bu özelliğin var olması kesin.
  • iPhone 7 hayatımıza girecek olan en önemli özelliklerden bir tanesine tasarruflu şarj özelliği olacak. Hayatımıza gerecek olan her yeni telefon modelinde pil ömrü bir tık daha arttırılmaktadır. Apple iPhone 7 modelinde pil ömrünü uzatan ve az güç tüketecek olan bir işlemci ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.

iPhone 7

  • Telefon modellerinde yaşanan en büyük sıkıntı su geçirmedir ama gelişen teknoloji sayesinde suya dayanıklı olan kaplama ile üretilmiş olan birçok model hayatımızda yer almaktadır. Apple ortaya çıkaracağı iPhone 7 modelinde su geçirmez özelliğine çok öne verileceği de söylentiler arasında yer alıyor. iPhone 7 modelinde telefonun tamamında su geçirmez özelliği bekleniyor.
  • iPhone 7 modeli ile hayatımıza girecek olan en büyük özelliklerden bir tanesinin ekran çözünürlülüğün yüksek kalite olması bekleniyor. Apple firması iPhone  Plus modelinde Full HD özelliğini ortaya çıkardı. iPhone 7 modelinde ise ekranın Quad HD olması da beklentiler içinde yer alıyor.
  • iPhone 7 modeli ile hayatımıza girecek olan en büyük özelliklerden bir tanesi de hafif dokunuş ve sert dokunuş ayırt etme özelliği olması beklentiler içinde yer alıyor. Fource Touch, retina ekranında bulunan küçük elektrotları kullanarak, sert ile hafif basma hareketleri arasında bulunan farkın algılanmasıdır. Bu özelliği kişilerin istediği zaman belli başlı kontroller dâhilinde erişim sağlamaktadır.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN