Spor

En Çok WWE Şampiyonu Kim Olmuştur?

En Çok WWE Şampiyonu Kim Olmuştur?

Hemen hemen her insan Amerikan güreşi ile alakalı olarak bilgiye sahiptir. Amerikan güreşinde aldığı WWE şampiyonlukları ile akıllara kazınmış olan 25 kişi;

Ric Flair

Ric Flair

Ric Flair’in yaklaşık olarak WWE sporunda 40 yılı aşan bir kariyeri bulunmaktadır ve başarıları ile insanların akıllarına kazınmış olan bir sporcudur. Ric Flair’in 16 kez Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır ve hepsini hakkı ile kazanmıştır. Ric Flair’in Royal Rumble galibiyeti de bulunmaktadır.

Randy Savage

Randy Savage

Randy Savage 80 ile 90’lı seneler arasında WWE sporunda fırtına gibi esmiş ve akıllara kazanmıştır. Randy Savage 2011 senesinde hayata veda etmişti.

Hulk Hogan

Hulk Hogan

Hulk Hogan 80 ile 90’lı yılların efsane WWE sporcusudur, karşısına çıkan herkesi ezip geçen bir sporcu olarak da bilinmektedir. Bu yıllar arasında kazanmadığı yarış ve kemer yoktur.

Kurt Angle

Kurt Angle

Kurt Angle Amerikalı olan WWE sporcusudur, lise yıllarında ringe çıkmış olan sporcu 1990’lı yılların sonuna doğru WWE sporunda en nefret edilen ve en sevilmeyen adam haline gelmiştir. Kurt Angle 2004 senesinde yenilmez olarak bilinen Brock Lesnar’ı yenerek tarihe geçmiştir.

Bret Hart

Bret Hart

Bret Hart insanların aklına ''sharpshooter'' hareketi ile kazınmış olan bir sporcudur. Günümüzde bile halen Bret Hart’ın hareketleri halen kullanılmaktadır. Bret Hart 90’lı yılların efsane sporcuları arasında yer almaktadır.

Shawn Micheals

Shawn Micheals

Shawn Micheals diğer ismi ile HBK’dir, Shawn Micheals Triple H tarafından her daim ihanet uğramıştır. Shawn Micheals oldukça saf ve temiz kalpli olan Wwwe sporcusudur. Shawn Micheals ‘ın 1995 ve 1996 senelerinde 2 kez Royal Rumble galibiyeti ve 4 kez Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır. Wrestlemania 26'da Undertaker ile yapmış olduğu maç yenilgi ile sonuçlanmıştır ve bu sonuçtan sonra kariyerine de son vermiştir.

The Rock

The Rock

1990 ile 2000’li senelerin başında en parlak zamanlarını yaşayan The Rock, WWE sporcuları içinde yakışlı tarafı ile bilinmektedir. 2010 senelerde geri dönse de 90 ve 2000’li yıllarda yaşamış olduğu popülerliği yakalayamamıştır. The Rock 1 kez Royal Rumble galibiyeti ve 8 kez Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır.

Brock Lesnar

WWE sporunun en acımasız ve en cani sporcularından bir tanesi olan Brock Lesnar, kuvveti ile oldukça dikkat çekmektedir. Brock Lesnar 4 kez Dünya Şampiyonu olmuş ve 2003 senesinde Royal Rumble galibi ve Wrestlemania serisini de bitirmiştir.

Eddie Guerrero

Meksika kökenli olan Eddie Guerrero neşeli kişiliği ve oldukça akrobatik olan hareketleri ile insanların gönüllerini feth etmeyi başarmış olan bir sporcudur. 2004 senesinde JBL ile karşı karşıya gelmiş olduğu maç oldukça kanlı şekilde bitti ama Eddie Guerrero aramızdan ayrılarak bu maç ile hafızalarda yer etti.

Batista

Batista kendisine hayvan ismini takmış ve insanların bu isim ile ona hitap etmesini istemiş olan WWE sporcusudur. 2005 senesinde Triple H'den kemerini alarak kariyer basamaklarını tırmanmaya başlamıştır. Batista’nın 2 kez Royal Rumble galibiyeti ve 7 kez Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır.

John Cena

John Cena, temiz kalbi ile efsane WWE sporcuların arasında yer almayı başarmıştır, ayrıca iyi kalpli olmasından dolayı insanlar tarafından da fazlasıyla sevilmektedir. John Cena’nın 2 kez Royal Rumble galibiyeti ve 15 kez Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır. John Cena’nın sevilmekte olan en iyi karakter başarısı da bulunmaktadır.

CM Punk

GTS hareketleri ve oldukça karizmatik tavırları ile WWE sporcuları arasında bulunan bir efsanedir. CM Punk’ın 6 kez Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır. WWE yarışından kazandığı 4. Dünya Şampiyonluğunda aldığı kemeri tam olarak 434 gün boyunca elinde tutarak da bir başarı kazanmıştır.

Chris Benoit

Chris Benoit yaşamına intihar ederek son vermiş olan bir sporcudur. Sert, dinamik, çevik ve kanlı bir sporcu olarak insanların akıllarına kazınmış olan WWE sporcusudur.

Chris Jericho

Chris Jericho, WWE sporcuları arasında sevilmeyen adam olarak tanınmaktadır, kötü karakteri, kendini beğenen tavırları, ukalalığı ile izleyicinin nefretini toplamayı başarmış olan başarılı bir sporcudur. Chris Jericho’nun 6 kez Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır. Uluslararası olan Kemeri tam olarak 9 kez kazanmıştır ve bu kemeri en çok kazanan WWE sporcusu olarak ismini tarihe kazımıştır.

Edge

WWE sporcuları arasında bulunan Edge, zekiliği, kurnazlığı, kıvraklığı, ikiyüzlü tavırları, ukalalığı, sinsiliği ve bakışları ile bilinmektedir. Fırsatçı lakaplı olan Edge’nin yarış kazanmak adına yapmayacağı bir şey bulunmuyor. Edge’nin 1 kez Royal Rumble galibiyeti ve 11 kez Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır ve tam olarak hakkı ile kazandığı kemer bulunmamaktadır. Tüm kemerlerini planları, kurnazlığı ve zekiliği ile elde etmiştir. Edge’nin bitiren hareketi ile Spear’dır.

JBL

JBL WWE sporu yaşamı boyunca Amerikanlığı övmüş ve akıllarda da bu şekilde kalmıştır. JBL’nin ve 1 kez Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır ve bu şampiyonluğu 280 gün boyunca elinde tutmayı başarmıştır. JBL Clothesline From Hell hareketi ile karşısında bulunan rakibini öldürmekten daha beter bir hale getirebilecek kadar kuvvetli bir adamdır

Jeff Hardy

Jeff Hardy, Twist Of Fate hareketi ile akıllara kazınan WWE sporcusudur. Uzun yıllar kardeşi olan Matt Hardy ile takım şeklinde yoluna devam etmiştir.

Triple H

WWE sporu denilince akla gelen sporculardan bir tanesi Triple H’dir. Sevilmeyen, kötü ve acımasız olan Triple H’nin insanlar tarafından sevilmiş olduğu dönem ise DX grubunda yer aldığı dönemlerdir. Kariyerindeki başarılar saymakla bitmeyen Triple H’nin kazanmadığı galibiyet, almadığı kemer ve almadığı unvan neredeyse yoktur. Triple H tamı tamına 14 kez Dünya Şampiyonu olmuş olan bir sporcudur. 2004 senesinde ise Royal Rumle galibiyeti bulunur. Patron olan Mcmahon’un damadı olan Triple H WWE sporunda birazda torpilli olan bir sporcudur.

Mick Foley

Mickey Forley denilince insanların aklına ilk olarak ölüm, kan, sertlik, acımasızlık gelmektedir. WWE sporunun en sert ve en acımasız olan adamı Mick Foley, sporculuk yaşamı boyunca sert olmayan hiçbir maça çıkmamıştır.

Goldberg

Goldberg çabası, gayreti ve azmi ile 2 sene içinde WWE sporu efsaneleri içine girmeyi başarmış olan bir sporcudur. Goldberg kuvveti, azmi ve yaptığı tehlikeli hareketler ile de akıllara kazanmıştır. Wrestlemania 22 de Brock Lesnar ile karşı karşıya geldiği maç Golderg’in son maçı olmuştur. Bu maçta Brock Lesnar karşısında galibiyet kazanmış ve WWE sporundan ayrılmaya karar vermiştir.

Kane

WWE sporcuları arasında 20 senedir bulunan Kane, WWE sporcuları arasında Büyük Kırmızı Canavarı olarak bilinmektedir.

Randy Orton

Randy Orton ailesinde de güreşçiler bulunmaktadır, WWE sporcuları arasında en acımasız ve en duygusuz olanlardan bir tanesidir. Başarıları ile bilinen Randy Orton dışarıda bulunan kadınlara ve sivillere bile üzülmeyecek kadar acımasız bir kişiliğe sahiptir. Randy Orton’un 2009 senesinde 1 kez Royal Rumble galibiyeti ve 12 kez Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır.

Rey Mysterio

Rey Mysterio WWE sporcuları arasında bir kahramandır, kısa boyu ile dev güreşçiler karşısında zafer kazanabilecek kadar kuvvetlidir. Rey Mysterio 2006 senesinde Royal Rumble şampiyonu olmuştur. Rey Mysterio sevecenliğinden kaynaklı olarak insanlar tarafından da fazlasıyla sevilmektedir.

Stone Cold ''Steve Austin''

Stone Cold ''Steve Austin'' WWE spor tarihinde sahnede yaptığı hareketler, haylazlıklar ve Stunner hareketi ile akıllara kazanmış olan başarılı bir sporcudur.  Stone Cold ''Steve Austin'' küfürü seven bir sporcu olduğundan dolayı sürekli olarak orta parmak işareti ile rakibine küfür edebilir. WWE sporcuları arasında efsane olmuş olan Stone Cold Steve Austin’nin 3 kez Royal Rumble galibiyeti ve 6 kez Dünya Şampiyonluğu bulunmaktadır.

Undertaker

Undertaker karşısında bulunan rakibine karşı yapmış olduğu acımasız ve duygusuz olan muameleler ile bilinmektedir. Ölü adam olarak da bilinen Undertaker WWE sporunda en korkulan adam olarak bilinmektedir. Undertaker’in en büyük başarısından bir tanesi de Wreslemania da 21 sene boyunca yenilmemesidir.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN