Spor

En Çok Gol Atan Futbolcular Listesi ve Resimli

En Çok Gol Atan Futbolcular Listesi ve Resimli

Dünya üstünde futbol en çok sevilen ve en çok taraftara sahip olan bir spor dalıdır, bundan kaynaklı da futbol ile alakalı yapılan her araştırma taraftar için oldukça önemlidir. Dünya üstünde en çok gol atan futbolcular ile alakalı yapılan araştırmaya göre ilk sırayı Pele almaktadır.

Pele

pele

Pele, dünya üzerindeki en iyi futbol oynayan kişidir, 3 kez Dünya Kupası kazanan takımda futbol oynamıştır. Dünya Şampiyonluğunun ilkini 1958 yılında yaşamıştır, Pele futbol yaşamının tamamında 1281 tane gol atarak resmen bir rekor kırmıştır.

Romario

romario

1987 ile 2005 yılları aralığında 70 defa Brezilya’nın Milli Futbol Takımı formasını giymesi ile de bilinmektedir. Bu maçların toplamında 55 gol atarak ismini tarihe yazdırmıştır. Futbol hayatının tamamında 1000 gol sınırını geçmesi ile bilinmektedir, Romario dünya çapında en çok gol atan ikinci futbolcudur.

Josef Bican

Uluslararası Futbol Tarihine ve yapılan araştırmalara göre Josef Bican, toplam futbol kariyerinde 627 gol atmıştır, 1 liglerde ise 518 gol atmıştır. 2001 yılında hayatını kaybeden Josef Bican Slavia Prag tarihinde 217 maç oynamış ve 395 gol atmıştır.

Ferenc Psukas

Ferenc Psukas zamanın en verimli olan futbolcularından bir tanesi olarak kabul edilmektedir, Macar olan Ferenc Psukas Macaristan’ın milli takımı için toplam 84 maç oynamış ve 83 tane de gol atmıştır. Futbol kariyerinde ise 533 tane maçta 511 tane gol atmıştır. Futbol yaşamının ilk zamanlarında boyunun kısalığından kaynaklı olarak birçok kişi onun verimli olabileceğini düşünmemiştir ama Ferenc Psukas adını tarihe yazdırmayı başarmıştır.

Ronaldo

Futbol yaşamında sahanın en hızlı ve en iyi forvetlerinden bir tanesiydi, 2002 yılında kestirdiği komik saç modeli ile adından sıkça yazdırmıştır. Futbol kariyerinin tamamında 436 tane gol atmıştır.

Lionel Messi

messi

Lionel Messi futbol kariyerinin tamamında 4 tane UEFA Şampiyonlar Ligi, 6 tane La Liga şampiyonluğu yaşamıştır. Futbol kariyerinin tamamında 432 tane gol atmıştır.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN