Haberler

Dünyanın En Rahat Spor Ayakkabıları

Dünyanın En Rahat Spor Ayakkabıları

Spor ayakkabılar insanlara sunmuş oldukları konfor sayesinde vazgeçilmez bir tutku halen gelmektedir. Günlük yaşamın vazgeçilmezi olan spor ayakkabı modellerinin bazıları hem konforu hem de şıklığı bir arada sunar. İşte sizlere dünyanın en rahat spor ayakkabı modelleri;

Nike Air Jordan

Mıcheal Jordan efsanesinden esinlenerek tasarlanmış olan Air Jordan serisi tarihe ismini yazdırmıştır. Nike Air Jordan ayakkabı modelini günlük yaşamda ve sporda kullanmak mümkün. Renkleri, önde bulunan hava alma kanalları, boğaz ve bağcıkları ile kullanan kişilere en konforlu yürüyüşleri sunuyor.

Nike Air Max

Nike Air Max ile alakalı olan efsanesini 1987 yılında çıkartmaya başladı, zamanla bu efsane farklı modeller ile karşımıza çıktı. Taban kısımları ile farklılıkları sunan bu ayakkabı insanlar arasında resmen bir ikon haline dönüştür. Görüntüsünün yanı sıra konforu, rahatlığı ve her şey ile kolay kombinlenmesi de tercih sebeplerinin arasında yer almaktadır.

Onitsuka Tiger Corsair

Son dönemlerin en moda ayakkabıları içinde yer alan  Onitsuka Tiger Corsair’de kullanılmakta olan EVA tabanlar sayesinde yastıklama arttırılmış ve hafiflik sağlanmıştır. Ayaklarda var ile yok arası olan modelleri sade tasarımları ile günlük yaşamda hem şıklığı hem de rahatlığı bir arada sunmaktadır. 70’li yıllardan bugüne kadar gelen marka en doğru işi yaptığını da kanıtlanmıştır.

Adidas Stan Smith

Stan Smith ismi ile zamanında tarihe ismini yazdıran ayakkabı modelleri her sezon konfor sağladığından dolayı tercih edilmektedir. İlk olarak tenis ayakkabısı olarak tasarlansa da zaman içinde günlük kullanım için insanlar tarafından kullanılır hale gelmiş. Tenis ayakkabısı olması insanlar açısından hiçbir şeyi değiştirmemiş, çünkü sunduğu konfor ve rahatlık günlük yaşamda kolaylık sağlamış.

Nike Air Pegaus

Nike Air Pegaus modeli 30 yıldır yaşamımızda yer alan bir modeldir. Bu model ilk olarak koşu sporu ile uğraşan kişilerin uzun süreçli performans sağlamaları ve performansını arttırmaları için tasarlanmıştır. Ama zaman içinde retto ayakkabı modelleri arasına girmiş ve rahatlığından kaynaklı olarak ilk sıralarda tercih edilmiştir. Ayakkabının yumuşaklığı ve hava kanalları sayesinde gün içi kullanımda inanılmaz bir konfor sağlamaktadır. Renkli modelleri içinden insanlar seçim yapmakta zorlanmaktadır.

Converse All Star Chuck Taylor

Converse All Star Chuck Taylor

Kauçuk taban üstüne tasarlanan Converse ayakkabı modellerini küçükten büyüğe her insanın ayağında görmek mümkündür. Converse All Star Chuck Taylor yaş, din, ırk, moda ve tarz gözetmeden herkesin kullandığı bir modeldir. 1917 yılından bu yana kadar gelen marka tarzını ve tasarımını hiçbir zaman değiştirmemiştir.

Nike Air Force

Nike Air Force marka tarafından basketbol ayakkabısı olarak tasarlanmıştır ve kısa bir zaman içinde basketbol tutkunları tarafından oldukça büyük bir ilgi görmeye başlamıştır. Basketbol severlerin dışında günlük yaşam için üretmeye başladığı Nike Air Force Mid ve Nike Air Force High modelleri sokaklarda kullanılmaya başlamıştır.

Adidas Superstar

Adidas’ın en çok satan spor ayakkabı modelleri içinde yer alan Superstar NBA yıldızları tarafından uzun süre kullanılmıştır. Konforlu, rahat, kullanışlı, her şey ile kolay kombinlenen ve sağlam bir ayakkabı olduğu içinde halen tercih edilen spor ayakkabı modelleri içine yerini korumaktadır. Adidas Superstar, Supercolor gelen yeni nesile uygun modeller tasarlamıştır.

Puma Suede

Puma Suede süet yapısı ile dikkatleri üzerine toplayan bir ayakkabı modelidir. Şık ve konforlu yapısı zaman içinde günlük yaşamın vazgeçilmez bir tutkusu haline gelmiştir. Özellikle dansçıların, kaykaycıların ve sporcuların kullandığı modeller arasında yer alır. Tasarlandığı günden bu yana her daim konforu sayesinde sevilen bir model olmuştur

Nike Cortez

Nike markasının ilk koşu ayakkabısı olan model koşu sporu ile uğraşan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak adına piyasaya sürülmüştür. Koşularda konforu en üst düzeyde sağlayan model rahatlığından, terletmeyen yapısından, kolay kullanımından kaynaklı olarak da günlük yaşamda yerini almış ve halen tercih edilen konforlu ayakkabılar içinde yer almaktadır.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN