Spor

Dünyada Spor Dallarında En Çok Para Kazanan Sporcular Listesi

Dünyada Spor Dallarında En Çok Para Kazanan Sporcular Listesi

Başlıklar

Dünya çapında birçok sporcu kulüplerinden almış olduğu astronomik olan rakamlar ile dudak uçuklatmaktadır. Kazanılan bu rakamlar bazen insanların firmalardan kazandıkları ücretleri bile gölgede bırakarak şaşırtmaktadır. En çok para kazanan sporcular arasında ilk sırayı;

Floyd Mayweather Jr.

Floyd Mayweather Jr

Floyd Mayweather Jr, resmen kendini en aşağıdan en yukarıya doğru yakalamıştır. 49 maç oynayan Floyd Mayweather Jr. 49 tanede galibiyet kazanmıştır. ABD’li olan Dünya Şampiyonu, senelik 276 milyon Euroluk kazanca sahiptir.

Pacquio

Pacquio

Mayweather ile 2015 senesinde karşılaştığı maçta az bir puan farkı ile rakibine yenilen Pacquio, oldukça az bir puan ile kaybetti. Pacquio senelik 147 milyon Euroluk kazancı ile ikinci sırada yer almaktadır.

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo her daim geleceği en parlak olan sporcular içinde yer almaktadır. Bundan kaynaklı olarak da en çok kazanan sporcular arasında yer almaktadır. Portekizli olan futbolcu yakışıklılığın yanı sıra yeşil sahalarda da büyüleyici bir etkiye sahiptir. Senelik kazancı 73.4 milyon Euro olarak belirlenmiştir.

Lionel Messi

Lionel Messi

Messi en doğru idman ve en doğru beslenme şekli ile dünya çapında bir futbolcu olmayı başarmıştır. Messi zaman içinde dünya çapında futbol konusunda en yetenekli olan teknik oyuncuların içinde yer almıştır. Senelik kazancı 63 milyon Euro olarak belirlenmiştir.

Roger Federer

Roger Federer

İsveçli olan raketçi rakibi olan Rafael Nadal ve Novak Djokovic’ten her daim bir adım önde. Senelik kazancı 62 milyon Euro olarak belirlenmiştir.

Lebron James

Lebron James

NBA’de oynamakta olan LeBron James bir dünya yıldızıdır, 4 kez en değerli olan oyuncu seçilmiştir. Hayran kitlesi ona seçilmiş kişi olarak seslenmektedir, tüm bunlar LeBron James’in senelik kazancını arttırmaktadır. Senelik kazancı 60 milyon Euro olarak belirlenmiştir.

Kevin Durant

Kevin Durant

Üniversite yıllarında da basketbol oynayan Kevin Durant 2.08’lik boyu ile kendinin fark edilmesini, hemen sağlyıyor. NBA’den en değerli oyuncu unvanını almış olan bir oyuncudur. Senelik kazancı 50 milyon Euro olarak belirlenmiştir.

Phil Mickelson

Phil Mickelson

Phil Mickelson gol oynama esnasında sol elini kullanmaktadır, şu güne kadar 50’den daha fazla golf turnuvasına katılan Phil Mickelson servetine büyük bir kazanç katmıştır. Senelik kazancı 47 milyon Euro olarak belirlenmiştir.

Tiger Woods

Tiger Woods

Tiger Wooads golfun yıldızı olarak da nitelendirilmektedir, 40 yaşına gelen sporcu halen çok kazanan sporcular arasında yer alır. Senelik kazancı 46 milyon Euro olarak belirlenmiştir. Tiger Woods zamanında 1 milyar dolar kazanmış olan ilk sporcudur.

Kobe Bryant

Kobe Bryant

Kobe Bryant, 1 kez en değerli oyuncu unvanını almış, 3 defa en iti şutör, 5 defa NBA şampiyonluğu ve 17 defa NBA All Star kazanmış olan bir sporcudur. Elde etmiş olduğu başarıların tamamı onun kazancını katlamasını sağlamıştır. Senelik kazancı 45 milyon Euro olarak belirlenmiştir.

Sebastian Vettel

Sebastian Vettel

Sebastian Vettel 2015 Formula 1 sezonu boyunca rakiplerine ayak uydurmak konusunda birçok sıkıntı ve sorun yaşadı ama buna rağmen kazancında herhangi bir düşüş yaşamadı. Senelik kazancı 31 milyon Euro olarak belirlenmiştir.

Maria Sharapova

Maria Sharapova

Maria Sharapova Rus bir tenisçidir, önceki dönemlere göre kendini geliştirmiş olan tenisçinin kazancı da buna bağlı olaraktan artmaya başlamıştır. Senelik kazancı 28 milyon Euro olarak belirlenmiştir.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN