Kimdir

Yeşim Erçetin Kimdir? Yeşim Erçetin’in Biyografisi

Yeşim Erçetin Kimdir? Yeşim Erçetin’in Biyografisi

Yeşim Erçetin, 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. Erçetin, daha 9 aylık bir bebekken anne ve babasının boşanması ile babaannesinin yanında büyümek zorunda kalmıştır. Yapmış olduğu evliliklerle sık sık magazin gündemine gelen manken-sanatçı, ilk evliliğini 2000 senesinde Ozan Orhan’la yapmıştır. Bu evlilikten Lara Yağmur adında bir kızı olan Erçetin, evliliğinin henüz 3. yılında Ozan Orhon’dan ayrılmıştır. 2010 yılında ise ikinci evliliğini Emre Matraş ile olaylı bir şekilde yapmıştır. Olaylı olmasının nedeni, Emre Matraş’ın Yeşim Erçetin’le evlenebilmek için 13 yılık evliliğini sonlandırmasıdır.

Yeşim Erçetin

Erçetin’in Emre Matraş’la evlenmesinin hemen ardından, çifte ait bir single çıkarılmıştır. Single’ın kapak pozları için kamera karşısına geçtiklerinde ise tüm medya ve dostları şoke olmuştur. Erçetin-Matraş çifti erotizmin sınırlarını fazlasıyla zorlamışlar ve adeta Beckham çiftine özenip yarı çıplak bir çekim yapmışlardır. Henüz yeni evlenen çift, magazin basınında flaş bir haberle tekrar gündeme geldi. Erçetin, Emre Matraş’ın kendisinden ayrılmak istediğini bir TV kanalından öğrendi ve o anda yıkıldı. O esnada 1,5 aylık hamile olan Yeşim Erçetin, “Bu evlilik hayatımdaki hataydı” şeklinde bir açıklama yaptı. Bu olaydan sonra bebeğini aldırdı ve Emre Matraş’dan boşanma kararı aldı. Bebeğini aldırdıktan kısa bir süre sonra çift tekrar barıştı ve Erçetin tekrar hamile kaldı.

Erçetin’le tekrar birleştiğine çok sevinen Matraş, bebeğe de karşı çıkmadı ve Masal adlı kız çocukları dünyaya geldi. Erçetin ve Matraş çifti 2015’de bir kez daha boşandı. Yeşim Erçetin’in Masal ve Yağmur adlarında iki kızı vardır ve kızlarına oldukça bağlıdır.

Yeşim Erçetin Kimdir

Yeşim Erçetin’in Fiziksel Özellikleri

Yeşim Erçetin 65 kg ağırlığında ve 1.70 boyundadır. Bir manken için oldukça ideal bir fiziğe sahiptir. Erçetin’de bariz bir burun estetiği bulunmaktadır. Birkaç kez estetik ameliyatı geçiren manken, buna rağmen doğal görünmeyi başarmaktadır. Erçetin, estetik konusunda ufak dokunuşlar yaptırdığını inkar etmemektedir.

Yeşim Erçetin Ne İş Yapar, Hangi Projelerde Yer Almıştır?

1996 yılında ajanslara bağlı olarak mankenlik yapmaya başlayan Erçetin, mankenlik kariyeri başladıktan sonra program sunuculuğu da yapmıştır. Yeşim Erçetin’in sunduğu programlar şunlardır;

 • Yeşim
 • Sporazzi
 • 1’den 3’e
 • Top Secret

Mankenlik ve sunuculuğun dışında oyunculuk da yapan sanatçının rol aldığı diziler ise şunlardır;

 • Güz Gülleri - 2001
 • 90-60-90 - 2001
 • Serseri - 2003
 • Zeynep - 2005
 • Sensiz Olmuyor - 2005

Yeşim Erçetin Biyografi

Yeşim Erçetin’in en güncel uğraşı ise şarkıcılık. Son albümünü 2014 yılında çıkaran sanatçı, yapmış olduğu işten oldukça memnun olduğunu dile getiriyor. Yeşim Erçetin’e ait albümler;

 • Aşk İçin – 2006
 • Pişman – 2009
 • Uff Single’ı 2014

Erçetin, 2016 yılının Ocak ayında İşte Benim Stilim yarışmasının 5. Sezonuna yarışmacı olarak katılmıştır. Kendi tarzını yansıtmayı seven Erçetin, bu yarışmadan haftalık olarak 5 bin TL gelir elde etmiştir.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN