Kimdir

Turabi Kimdir? Turabi nin Hayatı

Turabi Kimdir? Turabi nin Hayatı

Turabi (Çamkıran), Mersin Erdemli’ de 1988 yılında doğmuş ve çocukluğu Mersin’de geçmiştir. Liseyi de Mersin’de tamamlayan Turabi, Break Dansa merak saldı ve bu alanda kendini geliştirmek için Güzel Sanatlar bölümüne kaydoldu. Mersin Üniversitesi güzel sanatlar bölümünden de mezun oldu.

Turabi, Street dans ve hiphop dışında Break Dans ile birlikte birçok dansı yapabiliyor. Bir dönem özel olarak Street Dans dersleri de verdi. Büyüdüğü çevrenin de etkisiyle, çocukluk dönemlerinde dövüş sporlarına merak saldı. Türkiye’de yenilgiyle biten Muay Thai maçından sonra, bu sporu yerinde öğrenmek isteyen Turabi Tayland’a gitti ve tekniği ile fiziğini geliştirip iyi bir dövüşçü oldu. Burada gösteri amacıyla yapılan dövüşlere katılarak para da kazanmıştır. Kafes dövüşü denilen bu maçların birinde ciddi olarak dayak yedikten sonra, yapmış olduğu sporda 1 numara olmaya karar verdi.

Turabi

2008’ de “Benimle Dans Eder misin?” adlı dans yarışmasına katılan Turabi Çamkıran, 6. Haftaya gelindiğinde bu yarışmadan 3. Olarak elendi. 2013’ de ise Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan ve jüri üyeliklerinde Hülya Avşar, Acun Ilıcalı, Eser Yenenlerin bulunduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katıldı. Ülkemizde birçok konser, klip ve ünlü sanatçılarla birlikte organizasyonlara dansçı olarak katılan Turabi, sektöründe lider olan bazı firmaların düzenlediği organizasyonlara da katıldı.

Turabi Çamkıran, 2014 Mart ayında başlayan ve Acun Ilıcalı tarafından hazırlanan Survivor yarışmasının gönüllüler takımında yarıştı. Yarışmanın ünlüler takımında; futbolcu Ahmet Dursun, oyuncu Tolga Karel, atlet Merve Aydın, voleybolcu Duygu Bal, şarkıcı Gökhan Keser, oyuncular Eda Özerkan, İsmail Baki ve Serenay Aktaş vardı. Gönüllüler takımında ise; oyuncu Akın Saatçi, model Samantha Mendes, Müge Üzel Sahra, Berna Canbeldek, Yiğit Dikmen, Turabi Çamkıran, Ekrem Toraman ve Mert Palavaroğlu bulunuyordu. 2014 yılında düzenlenen bu yarışmanın birincisi de Turabi olmuştu.

TV8 kanalında, 22 Şubat 2015’de başlayan Survivor All Star’ın yarışmacıları arasında yer alan Nihat Doğan, sosyal medyada yayınladığı bir yazı nedeniyle programdan çıkartıldı ve yerine futbolcu Ahmet Dursun katıldı. 4 Haziran 2015’ de yapılan yarışmaların sonunda Kıbrıs’a gidebilecek olan ilk kişi Turabi Çamkıran’dı. Finale çıkmayı ilk garantileyen kişi de Turabi olmuştu. TV8’ in 1 Temmuz 2015 tarihinde yayınladığı Survivor All Star programının ardından gerçekleştirilen SMS oylamalarına göre finale kalan diğer isim Merve Aydın’dı. Turabi ile Merve arasında geçen finali kazanan isimse yine Turabi oldu.

Turabi Kimdir

Televizyon dizisi Kertenkelenin kadrosuna 52. Bölüm itibariyle katılan Turabi Çamkıran; Timur Acar, Şemsi İnkaya, Dilşad Şimşek, Sera Tokdemir, Umut Oğuz, Sinan Çalışkanoğlu ve Gafur Uzuner gibi oyuncularla birlikte rol almaya başladı. Turabi bu dizide Kara Kemal karakterini canlandırırken, 2014 yılında rol aldığı sinema filmi Sabit Kanca 2’ de kendi ismiyle (Turabi) oyunculuk yaptı.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN