Nedir

TikTok Nedir? TikTok Jeton Hilesi Nasıl Yapılır? Jeton Fiyatları Ne Kadar?

TikTok Nedir? TikTok Jeton Hilesi Nasıl Yapılır? Jeton Fiyatları Ne Kadar?

Başlıklar

TikTok Nedir?

TikTok, kullanıcıların herhangi bir konuda 15 saniyelik videolar oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan kısa biçimli bir video paylaşım uygulaması ve platformudur. TikTok, aylık 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Douyin olarak bilinen Çin pazarı için ayrı bir uygulamaya sahip. Yani uygulamanın logosu, Musical.ly ve Douyin logolarının birleşiminden oluşur.

Uygulama genellikle yerel yarışmalar ve meydan okumalar düzenler ve trend hashtag kullanımı yoluyla yerel trendleri yakalar. Uygulama kullanıcılarına içerik oluşturmaya yönelik konular önermek için trendleri kullanır. Bu, uygulamanın trendlerden yararlanmasına ve platform için viral içerik oluşturmasına yardımcı olur.  TikTok ayrıca her bir kullanıcısına kişiselleştirilmiş öneriler gönderir. TikTok kullanıcıları böylece daima en son trendlerden haberdar olurlar. 

TikTok Jeton Nedir?

Jeton, TikTok'ta 1.000 takipçiye ulaşan ve canlı yayın yapan kişilere hediye gönderebilmek için gerekir. Para benzeri bir özelliğe sahiptir. TikTok jetonu kısaca uygulama içi maddi bir karşılığa tekabül eden hediyeleri alabilmenizi sağlayan sanal paradır. Uygulamaya para yatırıp satın aldığınız jetonlar ile takipçi kazanabilir ya da jeton sayesinde sosyal medyada popülerlik kazabilirsiniz. Keşfet’lere düşme olasılığınızda artar. Jeton almak isteyen kullanıcı IOS veya Android bir telefon veya tablet ile Store üzerinden hediye cüzdan kodu alabilir. Jeton TikTok'ta kullanılan bir tür sanal eşyadır. 

TikTok Nedir?

2022 TikTok Jeton Nasıl Yüklenir?

Jeton yüklemesi yapmak için:

  • Jeton satın almak için, uygulamanın sağ alt köşesinde bulunan profil simgesine tıklamalısınız.
  • Açılacak sayfanın sağ üst köşesinde bulunan simgeye tıklayınız.
  • Açılacak ekranda bakiye bölümü gelecek.
  • Jeton yoksa bakiye sıfır olacaktır.
  • Bakiye yükleye tıklayarak çıkan menüde jeton ve fiyat bilgisi görebilirsiniz.
  • Jeton tutarını kendi bütçenize uygun olanı seçerek, yükleme yapabilirsiniz.
  • Kredi kartı veya banka kartı, mobil ödeme ya da QR kod yöntemlerinden birini seçerek jeton yükleyebilirsiniz.

Belirli bir kitleye hitap ederek belirlenen kotanın aşılması sonrası canlı yayınlarda takipçilerin göndereceği hediyeler sayesinde cüzdanınızda jeton birikecektir. Her bir hediye farklı tutarda ve değerdedir.

2022 TikTok Jeton Fiyatları 

1 jeton ortalama olarak 0,096₺'ye karşılık gelir. Satış işlemi sırasında bu oran 0,07₺’ye düşecektir. Yapılan canlı yayın ardından biriken jetonlar 0,07₺ ile çarpılarak bakiyenizde görülecektir.

Tiktok Jeton Hilesi Nasıl Yapılır?

2022 Tiktok Jeton Hilesi Nasıl Yapılır?

TikTok hilesi yapmak için kullanıcılar çeşitli yöntemler kullanmaktadır. Bunları hemen aşağıda sıralayalım.

  • Google Play ve App Store Ücretsiz Kartları

Cüzdan kodlarını kullanarak TikTok platformunda bu kodları jetona çevirebiliyorsunuz. Bu cüzdan kodlarını satın alabileceğiniz yerler: Teknosa Mağazaları, D&R Mağazaları, Media Markt Mağazaları, Carrefoursa Alışveriş Mağazaları, BİM Market, Hakmar Alışveriş, Marketleri, UCZ Market, Adese Mağazalar.

  • APK Uygulamalar İle Sınırsız Jeton Hilesi

APK olarak yayınlanan bazı uygulamalar sayesinde ücretsiz bir şekilde TikTok cüzdan kodlarına sahip olabiliyorsunuz. Ancak bu yöntemi kullanırken çok dikkat etmek gerekiyor çünkü bu APK uygulamaların çoğu virüs ya da kötü yazılım içerebiliyor.

APK uygulamalar indirirken mutlaka güvendiğiniz platformlardan indirmeyi tercih edin. Bazı siteler ve uygulamalar belli aralıklarla takipçilerine özel cüzdan kodları paylaşıyorlar. Ancak bu kodlar paylaşılır paylaşılmaz başkaları tarafından kullanılmaya başlandığı için hızlı davranmanız, başkalarından önce hareket etmeniz gerekiyor.

Kullandığınız arama motoruna "TikTok bedava jeton hilesi APK indir" bedava cüzdan kodu dağıtan siteler ve uygulamalara ulaşabilmeniz mümkün.

Tekrar hatırlatmak gerekir ki bu tarz uygulama ve sitelere güvenmemek gerekmektedir. Birçok kişi tarafından bu program ve sitelerin kullanıcıları dolandırdığı söylenir. Üstelik ücretsiz jeton kazanma vaadiyle kullanıcı adı ve şifre bilgilerini paylaşan kişilerinde hesaplarını ele geçiriyorlar.
Daha sonra hesap sahiplerinin bu hesapları geri alabilmesi pek mümkün olmuyor. TikTok bedava jeton kullanmak; bir süre sonra platform tarafından fark edilebilir. Bu durumda TikTok; hem ip adresinize hem de hesabınıza engel koyuyor. Yani ban yemiş oluyorsunuz.

İlginizi çekebilir: Instagram Nedir, Ne İşe Yarar, Instagram Nasıl Kullanılır?

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN