Kimdir

Sabriye Şengül Kimdir?

Sabriye Şengül Kimdir?

Dünyanın en zorlu yarışması olan Survivor, Tv8 ekranlarında yeni sezonuyla başladı. Survivor 2017 yarışmacıları arasında spor kökenli isimlerin bulunuyor olması, yarışmayı çok daha zor hale getiriyor. Fiziksel kondisyon ve mental konsantrasyon gerektiren Survivor 2017 oyunları, yarışmacıların gösterdikleri üstün çabalara konu oluyor. Ünlüler takımında yer alan yarışmacılardan biri olan Sabriye Şengül, küçük yaşlarda başladığı kick boks hayatına devam ediyor. Birçok başarıya ulaşan sporcu, Survivor 2017 kadrosunun dikkat çeken yarışmacılarından biri.

Sabriye Şengül’ün Yaşamı ve Survivor Hakkındaki Düşünceleri

Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini de Trabzon’da geçiren Şengül, çocukluk döneminde birçok zorlukla karşılaştı. Ailesinin maddi durumunun olmaması nedeniyle yoksulluğu fazlasıyla yaşadı, ayrıca babasının alkol problemi yüzünden bir çocuğun en büyük ihtiyacı olan baba sevgisini hissedemedi. Ailenin geçimini temizlik işlerinde çalışan annesi sağlarken, Sabriye annesine yardımcı oldu. Lise eğitimini Trabzon’da sürdüren Şengül, kız çocuğu olmaktan ziyade bir erkek çocuğu gibi büyüdü.

Sabriye Şengül

Bundan dolayı Lise yıllarında kız arkadaşı fazla olmadı, arkadaşları genellikle erkekti. Hırslı bir kişiliğe sahip olması nedeniyle lise hayatında bazı kavgalara karıştı. Hentbol takımına girdi, ancak çok sert oynadığı için hocası onu boks sporuna yönlendirdi. Boksu öğrenmeye başlayan Sabriye Şengül, kick boks dalında ustalaşmaya başladı, ayrıca katıldığı yerel ve ulusal turnuvalarda dereceler elde etti. Babası Sabriye Şengül’ün boks kariyerini, onun başarılarının yazıldığı gazeteler vasıtasıyla öğrendi.

Sabriye Şengül Kimdir

Kick Boks Türkiye Şampiyonaları’nda birincilik kazanan Sabriye, hırsını bir an olsun kaybetmedi. Bu hırs onu dünya şampiyonluklarına götürdü ve Amerika’da kendisine kafes dövüşüne katılması için cazip teklifler yapıldı, ancak Sabriye bu teklifleri reddetti. 23 Nisan 2016 tarihinde hayatının en önemli maçına çıktı.

Sabriye Şengül Biyografi

İstanbul’da düzenlenen WKU Dünya Şampiyonası’nda Belçikalı Vanessa De Waelle’yi mağlup etti ve altın kemerin sahibi oldu. Sabriye Şengül’ün profesyonel kick boks kariyerinde yenilgisi bulunmuyor, ayrıca Türkiye’de bu başarıya ulaşabilmiş başka bir kadın kick boks sporcusu bulunmamaktadır. Survivor’a katılmayı hayatta kalmaya, savaşmaya ve galip gelmeye bağlayan Sabriye Şengül, asla pes etmeyeceğini ve hırsıyla Survivor 2017’yi kazanacağını düşünüyor.

İlginizi çekebilir: 2017 Survivor Yarışmacıları Kimlerdir? Survivor Gönüllüler ve Ünlüler Takımı

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN