Kimdir

Furkan Kızılay Kimdir?

Furkan Kızılay Kimdir?

Dünyanın en zor yarışmaları arasında gösterilen Survivor 2017, kadrosunda bulundurduğu yarışmacılarla dikkatleri üzerine çekiyor. Sporculuk geçmişi bulunan yarışmacıların ağırlıklı olduğu yarışmada, Seda Demir ve Furkan Kızılay gibi ekranlardan tanıdığımız isimler de bulunuyor. Bir dönemin reytingleri alt üst eden Çocuklar Duymasın dizisinde “Havuç” karakteriyle şöhrete kavuşan Furkan Kızılay, Acun Medya tarafından Survivor 2017 kadrosu için davet almıştı. 1.71 boyundaki oyuncu, ada oyunlarında gösterdiği performansla beğeni topluyor.

Furkan Kızılay’ın Yaşamı ve Survivor Hakkındaki Düşünceleri

Furkan Kızılay, 30 Kasım 1990 tarihinde Malatyalı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini de İstanbul’da tamamlayan Kızılay, babasının sporla uğraşan biri olmasından dolayı çeşitli sportif faaliyetlerin içerisinde de yer aldı. Özellikle masa tenisinde kendisini geliştirdi ve daha sonra Bakırköyspor’da lisanslı masa tenisi sporcusu olarak müsabakalara katıldı. Spordan hiç kopmayan Furkan Kızılay’ın karşısına hiç beklemediği bir fırsat geldi; 2002 yılında başlayacak olan Çocuklar Duymasın isimli televizyon dizisi için teklif aldı.

Furkan Kızılay

Gözlükleri, turuncu saçları, çilleri ile sevimli bir çocuk olan Furkan, dizi kadrosuna katıldı. “Emre” karakterini canlandıran Kızılay’ın lakabı (Havuç), isminin önüne geçti. Tamer Karadağlı ve Pınar Altuğ gibi usta oyuncular sayesinde dizi popülerlik kazandı. Üstüne üstlük Furkan Kızılay’ın Havuç karakteri bütün herkesin diline dolanmaya başlamıştı. 2002-2005 yılları arasında Çocuklar Duymasın dizisinin başarısında büyük rol oynayan Kızılay, dizi bittikten sonra eğitim hayatına ağırlık verdi. Bu dönemde tenis ve futbol oynamaya başlayan Furkan Kızılay, müziğe de büyük bir ilgi duydu.

Furkan Kızılay Kimdir

2007 yılında “Emret Komutanım: Şah Mat” sinema filminde rol aldıktan sonra, 2009 yılına kadar herhangi bir proje içinde yer almadı. Müzik yeteneğini iyiden iyiye geliştiren Furkan Kızılay, 2009 yılında çıkardığı “Aşksın Sen” albümüyle herkesi büyülemeyi başardı. 2010 yılında tekrar çekilen Çocuklar Duymasın dizisine geri döndü ve dizide üç sezon rol aldı. Bu dönemde albüm çalışmalarına da devam etti; 2010’da “Her şey Senle”, 2011’de “Karamel Kokun”, 2014’te “Ecem” ve “Vura Vura” albümlerini çıkardı. Üniversite eğitimini ve oyunculuğu bir arada sürdüren Kızılay, Kadir Has Üniversitesi Enformasyon Teknolojileri bölümünü okudu.

Furkan Kızılay Biyografi

Son olarak Cartoon Network kanalında, çocukların beğenerek izlediği Ben-ten isimli çizgi film ile ilgili bir program yaptı. Turkcell ve çeşitli firmaların reklamlarında oynadı, ayrıca “Ünlüler Sirki” isimli yarışmaya katıldı ve bu yarışmada birincilik kazandı.

Furkan Kızılay BilgiBaba

Survivor 2017’de izlediğimiz Furkan Kızılay, yarışmaya katılma nedenini şöyle açıkladı; “Eskiden bu yarışmayı izlediğimde aklıma hep “Acaba katılsam mı?” sorusu geliyordu ve bunu gerçekleştirmeye karar verdim.” Annesine Survivor 2017 yarışmasına katılacağını söylediğinde ondan fazlasıyla destek aldığını belirten Kızılay, adada bir hafta veya bir ay kalmak için değil, sadece şampiyon olmak için gittiğini ve iddialı olduğunu açıkladı.

İlginizi çekebilir: 2017 Survivor Yarışmacıları Kimlerdir? Survivor Gönüllüler ve Ünlüler Takımı

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN