Kimdir

Çılgın Sedat Lakaplı Sedat Kapurtu kimdir?

Çılgın Sedat Lakaplı Sedat Kapurtu kimdir?

Survivor 2017’ye katılan yarışmacılardan biri olan “Çılgın Sedat” lakaplı şarkıcı Sedat Kapurtu, 1 Kasım 1973 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Sivaslı bir ailenin çocuğu olarak doğan Çılgın Sedat, uzun yıllar çeşitli spor dallarıyla ilgilendi. Müzik kariyeri dışında medyatik bir kişi olarak ekranlara çıkmaktan da çekinmedi. 2005 yılında hayatının aşkı olarak nitelendirdiği Özlem Kapurtu ile dünya evine girdi. Bu evlilikten Siraç ve Yağız isminde iki oğlu oldu ve oğlu Siraç’ın engelli olarak doğmasından dolayı zor dönemlerden geçti. Hayatını Siraç’a adayarak toplum için örnek bir baba figürü oluşturan Sedat Kapurtu’yu Survivor 2017’de ünlüler takımında izliyoruz.

Çılgın Sedat’ın Çocukluk Dönemi

Sivaslı Kapurtu ailesi İstanbul’a gelerek yaşamlarını bu şehirde sürdürmeye karar verdi. Aile İstanbul’un yaşam koşullarına alışmaya çalışırken, 1973 yılında ilk çocukları olan Sedat Kapurtu dünyaya geldi. Sedat Kapurtu çocukluk yıllarını İstanbul’un ara sokaklarında, mahallelerinde futbol oynayarak geçirdi. Spora çok ayrı bir ilgi duyan Sedat Kapurtu, sergilemiş olduğu futbol yeteneğiyle kendisini izleyen herkesi büyülemeyi başarıyordu. Geleceği parlak bir futbolcu olarak lanse edilirken, hayatındaki en önemli kararlardan birini verdi ve müzisyen olmayı seçti. Küçüklüğünden beri güçlü bir sese sahip olan Sedat, futboldaki yeteneklerini müzik alanına aktarmayı başardı. Yaklaşık dört sene kadar Kadıköy Halk Eğitim Merkezi bünyesinde müzik eğitimi aldı.

Aldığı şan eğitimi sayesinde sesini nasıl kullanması gerektiğini keşfetti. Bu eğitimler sırasında birçok farklı müzik enstrümanını kullanmayı öğrendi, bağlama, gitar, bateri ve kanun gibi farklı yapıdaki ustalık isteyen enstrümanlara yöneldi. Tar ve cümbüş üzerine, diğer müzik aletlerinden farklı olarak yoğun bir ilgisi vardı. Kendisine hocası tarafından armağan olarak verilen cümbüş, Sedat Kapurtu için büyük anlam ifade ediyordu. Hocasının ani vefatından sonra merhumun çocukları Sedat Kapurtu’nun yanına geldi. Babalarının Sedat’a hediye ettiği cümbüşü geri istiyorlardı, bunun nedenini ise aile yadigarı olarak açıklamışlardı. Cümbüşü aileye teslim eden Sedat Kapurtu bir daha eline cümbüş almadı, ancak çok sevdiği müzikten de asla vazgeçmedi.

Çılgın Sedat’ın Müzik ve Televizyon Hayatı

Pop müzik alanında günden güne kendisini geliştiren Çılgın Sedat, 2000 yılında çıkaracağı albüm öncesinde İstanbul ve Antalya gibi şehirlerde birçok müzikhol ve gazinoda sahne almıştı. Sahne hayatının zorluklarının farkında olan sanatçı, 2000 yılında ilk albüm çalışması olan “Delikanlı Gibi” ile birlikte müzik piyasasına giriş yaptı. 2000’li yılların pop müzik akımı içinde kendisine yer bulmayı başardı ve bu albümünün peşini 2002 yılında çıkarılan “Bastıra Bastıra Aşk” albümü izledi. İlk iki albümü ile Türk halkının ve dolayısıyla organizatörlerin ilgisini çekti, ayrıca ülkenin birçok bölgesinde konserler verdi, etkinliklere katıldı. Sedat, 2004 yılı geldiğinde önemli bir karar daha aldı. Televizyon sektörü, aynı müzik sektörü gibi 2000’li yıllarda inanılmaz bir yükselişe geçmiş, altın çağını yaşıyordu. Bu durumu değerlendiren Çılgın Sedat, televizyon dünyasına da adım atmayı aklına koydu. Bu düşüncesini gerçekleştirmek adına 2004 yılında çekilen televizyon dizisi “Bizim Karakol” ile ekranlardaki ilk rolünü aldı. Oyunculuğu çok seven Çılgın Sedat için 2005 yılı, yaşamının en önemli dönemi olacaktı.

2005 yılı geldiğinde Çılgın Sedat üçüncü albümü olan “Bir Daha Mı Tövbe” isimli albümünü çıkardı. Müzik çevrelerinde hızlı bir yükselişe gelen Sedat, televizyon dünyasından vazgeçmedi ve 2005 yapımı “Kıyamet” filminde rol aldı. Çılgın Sedat için her şey mükemmel ilerlerken, karşısına büyük bir aşk yaşadığı Özlem Kapurtu çıktı. Özlem Hanım’la dünya evine giren Çılgın Sedat’ın 2006 yılında ilk çocuğu Siraç doğdu. Siraç’ın doğum sürecinin çok zorlu geçmesi aileyi fazlasıyla endişelendirmişti. Doktorların çabasıyla yaşama tutunmayı başaran Siraç, engelli bir çocuk olarak doğdu. İleri seviye epilepsi hastalığı bulunan küçük Siraç, zaman zaman nöbetler geçiyordu. Çılgın Sedat hayatını biricik oğluna adadı ve 2007 yılında çıkardığı albümüne “Siraç Bebeğime” ismini verdi. Oğlunun tedavisi için dünyanın dört bir yanındaki doktorlarla iletişim kurdu, ancak net bir tedavi yöntemi bulunamadı. Daha sonra Kapurtu ailesinin yeni üyesi olan Yağız dünyaya geldi. İlerleyen dönemlerde Çılgın Sedat’ın oyunculuk kariyerine; Koçero, Töre, Umutlar Tükenmeden, Yıkılan Yuva, Gül ve Peri, Dartonlar ve Laz Kit gibi çok sayıda televizyon filmi ve dizisi eklendi.

Çılgın Sedat Kimdir

Çılgın Sedat’ın Spor Hayatı ve Survivor

Çılgın Sedat’ın yaşamında, sporun oldukça önemli bir yeri vardı. Müzik ve televizyon kariyeri son sürat devam ederken sporu bırakmayan Çılgın Sedat, uzun bir süre boyunca karate, teakwando ve kick boks ile ilgilendi. Muaythai sporuna yöneldi ve bu spor dalında hakemlik eğitimi aldı, birçok karşılaşmada hakem olarak müsabakaları yönetti. 1 Eylül 2008 tarihinde çok sevdiği futbola geri dönerek Zeytinburnuspor’la sözleşme imzaladı ve 2011 yılına kadar bu kulüpte profesyonel futbolcu olarak maçlara çıktı. Amatör ve profesyonel olarak futbolun içinde yer almayı başaran Çılgın Sedat, daha sonrasında futbol kariyerini sonlandırdığını açıkladı. Sedat Kapurtu’nun kardeşi olan Vedat Kapurtu da profesyonel bir futbolcudur.

Çılgın Sedat, 2017 Survivor’a katılmak için Acun Ilıcalı ile temasa geçti. Ünlüler takımına kabul edilen Çılgın Sedat; kendi takımında bulunan İlhan Mansız, Serhat Akın, Adem Kılıççı, Pınar Saka gibi yarışmacılarla birlikte mücadele ediyor. Kendisi de spor kökenli olduğu için, Survivor adasında başarılı olabileceğini düşünen sanatçı, yarışmanın gizli favorilerinden biri olarak gösteriliyor.

İlginizi çekebilir: 2017 Survivor Yarışmacıları Kimlerdir? Survivor Gönüllüler ve Ünlüler Takımı

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN