Kimdir

Berna Öztürk Kimdir? Biyografisi

Berna Öztürk Kimdir? Biyografisi

28 Mart 1984 İstanbul doğumlu olan Berna Öztürk’ün Belda ve Bilge Öztürk adlarında iki tane ablası vardır. 2016 yılında ekranlara gelen İşte Benim Stilim Ünlüler adlı yarışma programına da katılan Öztürk, Ayazağa Işık Lisesi’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite eğitimini Sosyoloji (İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi) bölümü mezunu olarak tamamladı. Sinema, tiyatro ve televizyon kariyerini belirleyeceği yolu müzik olarak belirledi ve 1999’da DJ oldu. 2001 yılından beri profesyonel olarak DJ’lik yapan Berna Öztürk, İngiltere, Almanya, İsviçre, Hollanda, Tayland, Mısır ve Filipinler başta olmak üzere birçok ülkede sayısız performans sergiledi ve Türkiye’nin en bilinen DJ’lerinden biri haline geldi.

Magazin basınında bir dönem Tarkan’ın baldızı olarak anılan Berna Öztürk, 16 yaşından beri resim yapmak ve davul çalmak gibi hobilere sahip. Su sporlarıyla da yakından ilgilenen DJ Berna Öztürk, aynı zamanda kite board eğitmenliği de yapıyor. Bu anlamda ablası Bilge Öztürk’le beraber Seda Çelenk ile Salih Alexander’ın işlettiği kite board akademisinde hem eğitmenlik yapıyor hem de katılacakları müsabakalara hazırlanıyor. 2001’den beri Türkiye’nin ve dünyanın birçok şehrindeki organizasyonlarda boy gösteren Öztürk, dinleyenlerin ve izleyenlerin büyük beğenisini kazanmıştır. Berna Öztürk’ün 2008 yılında çıkardığı Dancing In The Sun adlı albümü, Türkiye’nin ilk Bayan DJ Albümü olma özelliğine sahiptir ve bu albüm büyük bir çıkış yakalamıştır.

Berna Öztürk Kimdir

Balans ve Manevra adlı sinema filminde 2004 yılında rol alan Berna Öztürk, drama eğitimi aldıktan sonra 2003’te Vajina Monologları adlı oyunda yer aldı. Almula Merter tarafından yönetilen bu oyun, basında büyük ses getirmişti. Öztürk, Sony Music tarafından 2013 yılında yayımlanan single’ında Seyyal Taner tarafından ünlenen ve sözleri Ülkü Aker tarafından yazılan Son Verdim Kalbimin İşine adlı şarkıyı yeni düzenlemelerle seslendirmiştir. Bu şarkının müziği ise ünlü besteci Enrico Macias tarafından yapılmıştır. Survivor 2017’nin yarışmacıları arasında olan Berna Öztürk, yarışmanın favorileri arasında gösteriliyor.

Berna Öztürk’ün Albümleri, Tiyatro Oyunları ve Filmleri

 • Dancing In The Sun, 2008 (Albüm)
 • Son Verdim Kalbimin İşine, 2013 (Single)
 • Vajina Monologları, 2003 (Tiyatro)
 • Saç Saça Baş Başa, 2004 (Feryal rolü, Dizi)
 • Görünmez Adam, 2004 (Ayşe, Dizi)
 • Balans ve Manevra, 2004 (Barmeid, Film)
 • Kuzenlerim 3. Sezon, 2004 (Sibel, Dizi)
 • Karlar Eriyince, 2000 (Film)
 • Asayiş Berkemal, 2014 (Sanat Yönetmeni, Dizi)
 • Umut Yolcuları, 2010 (Sanat Yönetmeni, Dizi)
 • Ayrılık, 2009 (Sanat Yönetmeni, Dizi)

İlginizi çekebilir: 2017 Survivor Yarışmacıları Kimlerdir? Survivor Gönüllüler ve Ünlüler Takımı

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN