Kimdir

Sibel Pamuk Kimdir? Sibel Pamuk’un Sanat Hayatı

Sibel Pamuk Kimdir? Sibel Pamuk’un Sanat Hayatı

Türk halk müziğinin dikkat çeken sesleri arasında yer alan Sibel Pamuk, 1982 yılında Sivas’ta dünyaya geldi. Küçük yaşlardan itibaren halk müziğine ilgi duymaya başlayan Pamuk, ailesinin Sivas’tan Almanya’ya gitme kararı almasından sonra, eğitim hayatını Almanya’da sürdürdü. Kick Boks ve tiyatroya ilgi duydu, iki alanda da başarılı işlere imza attı. 1994 yılında okul arkadaşlarıyla birlikte “Grup İnsiyatif” adında bir müzik grubu kurdu. 2000 yılına doğru Türkiye’ye döndü ve ilk albümü olan “Al Yazmalım” ile müzik piyasasına giriş yaptı. Peşi sıra çıkan albümleri ile Türkiye’de tanınan bir sanatçı haline gelen Sibel Pamuk, günümüzde konser ve albüm çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir.

Sibel Pamuk

Sibel Pamuk’un Çocukluk Dönemi ve Sanat Hayatı

1982 doğumlu olan Sibel Pamuk, çocukluk döneminin bir bölümünü memleketi Sivas’ta geçirdi. Sanatçının küçük yaşlarda başlayan müzik tutkusunun asıl kaynağı, anne ve babasıydı. Sibel Pamuk’un annesi türkü söylerken, babası da saz çalıyordu ve böyle bir aile ortamı içinde büyüyen Sibel Pamuk, zamanla türküler söylemeye başladı. Özellikle Neşet Ertaş, Arif Sağ ve Muhlis Akarsu gibi usta isimlerden çok etkilendi, ayrıca öğretmeninin destekleriyle halk müziği kültürünü de genişletmeye başladı.

Sibel Pamuk Kimdir

Ailesi ile beraber Almanya’ya yerleşen Pamuk, henüz 7 yaşındayken Kick Boks sporuna merak saldı. Bu sporla uzun yıllar ilgilendi ve başarılı dereceler elde etti. Müziğe olan tutkusunu yitirmeyen Sibel Pamuk, bu kadar uğraşın arasında tiyatro ile de ilgilenmeye başladı. Birçok müzikalde yer aldı, kick boks ve tiyatro maceralarından sonra ise sıra müzikle ilgilenmeye gelmişti. Sibel Pamuk, 1994 yılı geldiğinde arkadaşlarıyla birlikte “Grup İnsiyatif”i kurdu. Grupta solist olarak görev aldı ve grupla birlikte birçok festivalde sahne alma imkanı buldu.

Sibel Pamuk Biyografi

18 yaşında Türkiye’ye dönme kararı alan sanatçı, ülkeye döndüğü gibi albüm çalışmalarına hız verdi. Arif Sağ müzik okulunda aldığı eğitim sayesinde müzik repertuarını genişletti ve ilk albümü olan “Al Yazmalım” piyasaya çıktı. Albümün başarıya ulaşmasının ardından, 2002 yılından itibaren diğer albüm çalışmalarına ağırlık verdi. 2011 yılında çıkardığı “Payidar” ve 2015 yılında çıkardığı “Ayna” albümleriyle müzik piyasasında sağlam bir yer edindi. Sanatçı, günümüzde Avrupa ve Türkiye’de konserler vermeye devam etmektedir.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN