Kimdir

Sema Apak Kimdir? Survivor 2017 Yarışmacısı Sema Apak

Sema Apak Kimdir? Survivor 2017 Yarışmacısı Sema Apak

Dünyanın en zorlu yarışmalarından biri olarak gösterilen Survivor 2017 Tv8 ekranlarında seyircisiyle buluştu. Ünlüler ve gönüller takımında bulunan önemli isimler nedeniyle Survivor 2017 yarışması herkesi heyecanlandırdı. Fiziksel güç ve mental odaklanma isteyen oyunlarda mücadele eden yarışmacılar hırslarıyla dikkat çekiyor. Ünlüler ve gönüller takımında toplam 13 milli sporcunun bulunması, adada yapılan oyunların zorluk derecesini etkiliyor. Milli sporcular arasında yer alan isimlerden biri olan Sema Apak, Survivor 2017 için önemli yarışmacılardan biridir. Survivor’un eski yarışmacılarından Nagihan Karadere’yi hatırlatan hareketleri ve hırsıyla dikkat çeken Sema Apak, zorlu yarışmanın favorileri arasında bulunuyor. Peki, Survivor 2017 Sema Apak kimdir?

Sema Apak Kimdir

Sema Apak’ın Yaşamı ve Survivor Hakkındaki Düşünceleri

17 Ağustos 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Sema Apak, çocukluk döneminin büyük bir kısmını Bursa’da geçirdi. İlk ve ortaöğrenimini yine bu şehirde tamamlayan Apak, küçük yaşlardan itibaren atletizme ilgi duymaya başladı. Bu ilgiyi fark eden Apak ailesi küçük Sema’ya bu konuda destek oldu. Spor hayatına ilk olarak okul yarışmalarında başlayan Sema Apak, yarışmalarda elde ettiği koşu dereceleriyle atletizm antrenörlerin dikkatini çekmeye başladı. Bu ilginin sonucu olarak Enkaspor bünyesine katıldı ve koçu Tayfun Akgün ile birlikte çalışmalarına devam etti. Aynı kendisi gibi sporcu olan Eşref Apak ile dünya evine girdi ve daha sonra branş olarak ilk başlarda heptatlona yöneldi. Uluslararası ilk ciddi deneyimi 2005 yılında Slovenya’nın Maribor kentinde düzenlenen Avrupa Çoklu Branşlar Şampiyonası 2. Ligi’nde gerçekleşti.

Yarışmayı 22. olarak tamamladı ve 20 yaşında önemli bir tecrübe edinmiş oldu. 2006 ve 2009 yıllarında yapılan aynı yarışmalara katılan Apak, 2006’da İspanya’nın Monzon kentinde ve 2009’da Slovenya’nın Marbior kentinde 19. olarak derecesini yükseltmeyi başardı. 2011 yılında branş değişikliğine giderek, Çin’in Shenzen kentinde düzenlenen Üniversite Yaz Oyunları’nda ülkemizi temsil etti. 400 metre engelli yarışını 11. olarak tamamladı ve 57.53’lük bir derece elde etti. Aynı yıl İzmir’de düzenlenen Avrupa Takımlar Şampiyonası 1. Ligi’ne katıldı. 4x100 metre bayrak yarışında 44.71’lik derecesiyle Türkiye rekoru kırdı, 2012 yılında ise kariyerinin zirvesine ulaştı. Helsinki’de düzenlenen 2012 Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda yarışan Apak, 400 metre engellide 58.93, 4x400 metre bayrak yarışında 3:34,70 derecelerini yakaladı.

Survivor 2017’ye katılarak kendisini bir kez daha ispat etmek isteyen Sema Apak, yaşamında her zaman hırsıyla bir yerlere geldiğini ve Survivor 2017’de de bu hırsını sergileyeceğini ifade etti.

İlginizi çekebilir: 2017 Survivor Yarışmacıları Kimlerdir? Survivor Gönüllüler ve Ünlüler Takımı

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN