Kimdir

Pınar Saka Kimdir? Survivor 2017 Pınar Saka Kimdir?

Pınar Saka Kimdir? Survivor 2017 Pınar Saka Kimdir?

Ekranların sevilen yarışma programı Survivor 2017, içinde bulundurduğu spor kökenli yarışmacılar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şimdiye kadar yapılmış olan en zor Survivor yarışması, ünlüler ve gönüller takımı arasındaki kıyasıya rekabete sahne olmaya devam ediyor. Ünlüler takımında yer alan sporcu kökenli yarışmacılardan biri olan Pınar Saka, yarışmanın favorileri arasında gösteriliyor. Kısa koşu üzerine önemli dereceleri bulunan sporcu, milli forma altında büyük başarılara imza attı. 1.63 boyunda ve akrep burcu olan Pınar Saka’yı Survivor adasında ünlüler takımında izlemekteyiz.

Pınar Saka Kimdir

Pınar Saka’nın Yaşamı ve Survivor Hakkındaki Düşünceleri

5 Kasım 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Pınar Saka, çocukluk dönemini ağırlıklı olarak İstanbul’da geçirdi. İlk ve ortaöğrenimini de bu şehirde tamamlayan Pınar, spora ilgi duymaya başladı. Atletizm üzerine eğitimler aldı ve birçok koşu yarışmasına katıldı. Katıldığı yarışmalarda derece alarak geleceği parlak bir sporcu haline geldi. Atletizme olan tutkusunu bir an olsun bile kaybetmeyen Saka, 20 yaşında geldiğinde hayatını değiştirecek bir başarıya imza attı. 2005 yılında İspanya’nın Almeria şehrinde düzenlenen Akdeniz Oyunları’na katılan sporcu, 400 metrelik takım koşusunda 3:40.75’lik bir derece elde etti ve bu dereceyle bronz madalya sahibi oldu.

Lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde almaya karar vererek Nebraska Üniversite’sine kaydoldu ve üniversitenin Uluslararası İşletme ve Pazarlama Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitimiyle yetinmek istemeyen Pınar Saka, bu sefer İstanbul’a gelerek yüksek lisans eğitimi aldı. Boğaziçi Üniversite’sinden mezun olarak aktif spor hayatına devam etti ve 2009 yılında Amerika’da NCAA tarafından yılın en iyi atleti seçilerek bu gururu yaşadı. Yine Amerika’da farklı kurumlar tarafından “Haftanın Bayan Atleti” gibi ödüllere de layık görüldü.

Pınar Saka’nın en iyi dereceleri arasında şunlar bulunuyor:

  • 100 metrede 11.93’
  • 200 metrede 23.97’
  • 400 metrede 51.53’

Survivor 2017’de ünlüler takımında mücadele eden Pınar Saka, özellikle koşu üzerine yapılacak oyunlarda takımını zafere taşıyacak gibi gözüküyor. Atletizm tecrübesine güvenen başarılı atlet, hayattaki zorluklar karşısında yılmayarak mücadele ettiğini ve Survivor 2017’de iddialı olduğunu belirtiyor.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN