Kimdir

Gizem Kala Kimdir? Gizem Kala’nın Yaşamı

Gizem Kala Kimdir? Gizem Kala’nın Yaşamı

Ekranların sevilen oyuncularından biri olan Gizem Kala, rol aldığı diziler haricinde birçok reklam filminde de oynadı. 1.73 boyunda ve 50 kilo olan başarılı oyuncu, lisans eğitimini Kadir Has Üniversite’sinde aldıktan sonra ekranlara adım attı ve dizi projelerinde yer almaya başladı.

Gizem Kala

Gizem Kala’nın Yaşamı ve Kariyeri

Gizem Kala, 26 Mayıs 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini de İstanbul’da tamamlayan Kala, üniversite eğitimini Kayseri Kadir Has Üniversitesi’nde aldı. Doğal bir güzelliğe ve iyi bir fiziğe sahip olması nedeniyle bazı reklam ajanslarının ilgisini çekti. Gizem Kala’nın ekranlara ilk kez çıkışı 2012 yılında gerçekleşti, ikea reklam filminde rol aldı ve diğer reklam projelerinde yer alabileceğinin sinyallerini verdi.

Gizem Kala Kimdir

2013 yılında Vakıfbank ve Panda, 2015 yılında Uludağ Frutti, Ülker Çikolatalı Gofret, Anadolu Hayat Emeklilik ve Vodafone, 2016 yılında Ülker ve Pegasus reklam filmlerinde rol aldı. Reklam sektöründen dizi ve film sektörüne geçmesi çok uzun sürmedi. 2016 yılında çekilen Eroinle Dans ve Görümce isimli sinema filmlerinde oynadı. Son olarak oyuncu kadrosunda Fahriye Evcen, Sarp Levendoğlu, Gülcan Arslan ve Engin Akyürek gibi önemli isimlerin bulunduğu “Ölene Kadar” dizisinde rol almaya başladı.

Gizem Kala Biyografi

Dizide Dağhan’ın (Engin Akyürek) kız kardeşi Ayşe karakterini canlandırdı. Yapımcılığını Timur Savcı, yönetmenliğini ise Umur Turagay’ın yaptığı Ölene Kadar dizisi ATV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN