Ekonomi

En Çok Faiz Veren Bankalar

En Çok Faiz Veren Bankalar

En çok faiz veren bankalar aracılığı ile riske girmeden yatırım yapmak, birikim yapmak isteyen kişilerin özellikle tercih ettiği yatırım aracı içinde mevduat hesapları yer almaktadır. Riski yüksek olan yatırım araçların kazandıracağı oran yüksektir ama riskleri de oldukça fazladır. Vadeli mevduat hesaplarının riski bulunmadığından dolayı getirisi diğer yatırım araçlarına göre daha düşüktür ama bankaların belli dönemlerde uygulamış olduğu kampanyalar dâhilinde vadeli mevduat hesaplarından da yüksek karlar elde etmek mümkündür. Vadeli mevduat konusunda en çok faiz veren bankalar içinde;

ING Bank Turuncu Hesap

Ing Bank

ING Bankın turuncu hesap uygulamasında ilk 2 ay ( 60 gün ) boyunca % 12,50 hoş geldin kampanyası bulunmaktadır. ING Bank’ın Turuncu hesabında yatırdığınız parayı istediğiniz zaman çekebilir ve istediğiniz zaman para yatırabilirsiniz. Turuncu hesaba 40.000 TL para yatırdıysanız 31 günlük olan faiz uygulaması sonrasında 362 TL'lik bir kazanca sahip olunmaktadır. Turuncu hesabın birçok vadeli mevduat hesabına göre avantajı bulunmaktadır ve oldukça yüksek karlar elde ettirmektedir.

Akbank Direkt Hesap

Akbank

Akbank direkt hesap uygulamasında % 11,75 hoş geldin faiz uygulaması bulunmaktadır, Akbank direkt hesabına 40.000 TL para yatırdıysanız 31 günlük olan faiz uygulaması sonrasında 338 TL’lik bir kazanca sahip olunmaktadır. Akbank direkt hesapta paralarınızı kolay bir şekilde yatırabilir ve kolay bir şekilde çekebilirsiniz yani vade sonu bekleme derdi olmayan bir hesap türüdür. Akbank direk hesabın en kötü tarafı bu faiz oranının 30 gün boyunca geçerli olmasıdır, 30 günün sonunda listede bulunan faiz oranlarından yararlanılabilmektedir. Akbank’ın 2016 Ocak ayında yayınlamış olduğu 50.000 TL için % 90’dur.

Garanti Bankası E-Vadeli Hesap

Garanti Bankası

Garanti bankasının bu hesap uygulamasında % 12 oranında hoş geldin faiz uygulaması bulunmaktadır ama % 12’lik bu oran 75.000 TL ve daha üstü olan yatırımlar için geçerli olan bir tutardır. 75.000 TL’nin daha altında olan rakamlar için % 11’lik faiz uygulamasından yararlanmak mümkündür. Garanti bankası E-vadeli hesapta vade bitmesini beklemeden para çekebilir ya da para yatırabilirsiniz, bu işlemler vadede bulunan faiz oranını bozmaz. Ayrıca E-vadeli hesabı Garanti internet şubesinden veya Garanti cep şubesinden açmak mümkündür.

Odeabank Oksijen Hesap

Odeabank

Odeabank Oksijen hesap uygulamasında % 13 oranında hoş geldin faiz uygulaması bulunmaktadır. En az 2.000 TL ile açılma özelliğine sahip olan bir hesaptır, bu hesabı açtıran herkese Odeabank her ay standart olarak 2 tane sinema bileti hediye ediyor.

En Para Vadeli Mevduat

Enpara

Finans bank’ın güvencesi altında hizmet sağlayan En para vadeli hesaba yatırım yapmak isteyen müşterilerine % 11,55 faiz oranı ile hoş geldin diyor. Şubesiz bankacılık sistemi ile hizmet veren banka, bu sayede yüksek oranlarda faiz olanağı sağlamaktadır.

Cep Teb Vadeli Mevduat

Cepteb

Şubesiz bankacılık sistemi altında ve Teb bankasının çatısının altında hizmet veren CepTeb yüksek oranlarda faiz olanağı sunan bankalar içinde yer alıyor. Cep Teb’in bu hesap uygulamasında % 11,50 oranında hoş geldin faiz uygulaması bulunmaktadır. Vadeli mevduat yatırımlarında bankaya gitmeden halledebilme imkânı da müşteriye cazip gelen avantajlar içinde yer alıyor.

Alternatif Bank Vadeli Mevduat

Alternatif Bank

Alternatif Bank’ın vadeli mevduat hesap uygulamasında % 10,55 oranında hoş geldin faiz uygulaması bulunmaktadır. Diğer bankalar kadar tanınan bir banka olmasa da bu oranlar müşteriyi bankaya yöneltebiliyor.

HSBC Vadeli Mevduat

HSBC

HSBC’nin vadeli mevduat hesap uygulamasında % 10 oranında hoş geldin faiz uygulaması bulunmaktadır. Para ekleme ve para yatırma işlemleri esnasında ise belli başlı kesintiler oluşabiliyor.

Vakıfbank Vadeli Mevduat

VakıfBank

Vakıfbank’ın vadeli mevduat hesap uygulamasında % 9,70 oranında hoş geldin faiz uygulaması bulunmaktadır. Vakıfbank devlet güvencesinde olan bir bankadır.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN