Kimdir

Ekrem Düzgünoğlu Kimdir? Hayatı ve Biyografisi

Ekrem Düzgünoğlu Kimdir? Hayatı ve Biyografisi

Ekrem Düzgünoğlu 20 Haziran 1980 yılında Ankara’da doğmasına rağmen ailesi nedeniyle Erzincan kökenlidir. Küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı olan ilgisi belirgin bir halde olan ünlü sanatçı, henüz 10 yaşındayken bağlama çalmaya başlayarak bu özelliğini geliştirmeye çabalamıştır. Bu yaşlarda iken çaldığı bağlama ile birlikte birçok kişiyi kendine hayran bırakan Ekrem Düzgünoğlu, gelecekte iyi bir sanatçı olacağının sinyallerini, küçük bir çocukken çevresine vermiştir. Müziğe olan bu ilgisiyle ilkokulda katıldığı bir yarışmanın ardından birinci olarak Devlet Bakanlığından ödül almıştır. Bu ödül, Düzgünoğlu’nun müziğe olan ilgisinin kendisine karşı ilk geri dönüşü olmuştur. Daha sonrasında ortaokul eğitimine yine Ankara’da devam eden sanatçı, lise öğrenimini de başarılı bir şekilde Ankara’da tamamlamıştır.

Liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarına katılan Ekrem Düzgünoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Ses Eğitim bölümünü kazanarak, eğitim hayatına İstanbul’da devam etmiştir. Eğitimi süresince müziğe olan yatkınlığını ön planda tutan sanatçı, üniversiteye başlaması ile birlikte aynı zamanda profesyonel müzik eğitimine de başlamıştır. Güzel sesiyle ülkemizde birçok kişiyi kendine hayran bırakan Ekrem Düzgünoğlu, kısa sürede müzik sektörünün tanınan bir ismi olmuştur.

Ekrem Düzgünoğlu

Ekrem Düzgünoğlu’nun Müzik Hayatı

Müzik hayatında başarılı olmak isteyen Ekrem Düzgünoğlu, bu konuyla ilgili en büyük adımını 1999 yılında 3 arkadaşı ile birlikte çıkardıkları albüm ile atmıştır. “Grup Çığlık” adı altında çıkardıkları bu albüm, Anadolu Rock tarzında dinleyicilere sunulmuştur. Tam anlamıyla ilk profesyonel deneyim olan bu albüm, Ekrem Düzgünoğlu’nun kariyeri açısından büyük öneme sahiptir.

Aynı yıl, Ekrem Düzgünoğlu albüm sonrasında kendi yoluna devam ederek müzik hayatını ilerletmeye çalışmıştır. Ünlü ses sanatçısı Zara ile birlikte yaptıkları düet, Düzgünoğlu’nun şöhret basamaklarına tırmanmasında etkili olan bir diğer olaydır. 1999 yılında Ulus Müzik tarafından çıkarılmış olan “Destanlaşan Türküler” albümü için Zara ile birlikte düet yapan Düzgünoğlu, daha sonrasında albümün içerisinde bulunan “Bir Fırtına Tuttu Beni” türküsüne çekilen klip ile birlikte büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Bu albümler sonrasında, başarıları ile birlikte geniş bir kitleye adını duyuran Ekrem Düzgünoğlu, müzik hayatını büyük bir hızla ilerletmiştir. Zara ile yaptığı düetin ardından tekrar çalışma yapan ünlü sanatçı, 2005 yılında yine Zara’ya ait olan “Zamanı Geldi” adlı albümün yönetmenliğine ortak olmuştur. Ekrem Düzgünoğlu, böylece ses sanatçılığı dışında yönetmenliğe de adımını atmıştır.

2006 yılında yönetmenlik anlamında oldukça başarılı bir yıl geçiren Ekrem Düzgünoğlu, aynı yıl Gaye Aksu’nun “İlk Adım” albümüne ve İbrahim Erkal’ın “Yüreğinden Öpüyorum – Gülüm” adlı albümüne de yönetmenlik yapmıştır.

Ekrem Düzgünoğlu Kimdir

Ekrem Düzgünoğlu’nun İlk Solo Albümü

Birçok sanatçı ile birlikte çalışmasının, düet yapmasının ve birçok albümde yönetmenlik yapmasının ardından solo albüm çıkarmak isteyen Ekrem Düzgünoğlu, bu isteğini gerçekleştirmek için çalışmalara başlamıştır. Solist olarak hayranlarının gönlünde yer edinmeyi başaran sanatçının, müzisyenlik ve bestekarlık kimliğiyle de hemen hemen herkesin takdirini topladığı bilinmektedir. Bir yandan kendi solo albümünü çıkarma çalışmalarını sürdüren Ekrem Düzgünoğlu, diğer yandan da Zara’nın çıkaracağı Türk Sanat Müziği albümüne katkılarda bulunmuştur. Yaptığı çalışmalar sonucunda, 2007 yılında “Karanlıktan Güneşe” adlı albümü ile sevenlerinin karşısına çıkan ünlü müzisyen, böylesine başarılı bir çalışma ile hayran kitlesini iyiden iyiye arttırmıştır. Yaptığı çalışmalar ve çıkardığı solo albüm ile birlikte hemen hemen herkesin kalbinde taht kuran Ekrem Düzgünoğlu, gerek şarkıları ve gerekse müzik sektörüne verdiği hizmetlerle kariyerinin en üst noktasına kadar ulaşmıştır.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN