Turizm

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen Şehirlerin Listesi (Resimli)

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen Şehirlerin Listesi (Resimli)

Dünya çapında gezilip görülmesi gerekli olan birçok şehir bulunuyor, hepsinin farklı güzellikleri ve efsaneleri bulunuyor. Şehirler arasında en çok ziyaret edilen ve popüler olanlar arasında;

Prag - Çek Cumhuriyeti

Prag

Hititlerin bile zamanında bomba atmaya kıyamadığı efsanevi şehir Prag, dünya çapında entelektüel yapısı ile biliniyor. Prag’da var olan gece yaşamı, bale gösterileri ve opera gösterileri ziyarete gelen herkesin fazlasıyla ilgisini çekiyor. Oldukça enerjik bir kültüre sahip olan Prag’a Avrupa’nın dört bir yanından birçok ziyaretçi gelmektedir.

Venedik

Venedik

Venedik aşk şehri olarak da bilinmektedir, özellikle bahar ve yaz aylarının gelmesi ile artan ziyaretçi sayısı göz ardı edilemeyecek kadar çoktur. Rüya kent olarak bilinen Venedik’in her köşesi farklı güzellikler karşınıza çıkacaktır. Oldukça soğuk olan şehrin soğuğa aldanıp gitmemezlik yapılmamalıdır çünkü şehrin her köşesi farklı sürprizler ile gelen ziyaretçisini karşılar.

Capri - İtalya

Capri

Capri, dünya çapında ün yapmış olan mağaraları, yine dünya çapında ün yapmış olan kayalıkları ve doğa içinde kurulmuş olan villaları ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Antik Roma zamanından kalan patikalar gelen ziyaretçilerin fazlasıyla dikkatini çekmektedir. Adanın uçsuz bucaksız olan göz alıcı mavilikleri bir masal içinde yaşadığınızı hissettirmeye yetip de artacaktır.

Floransa - İtalya

Floransa

Floransa’nın ismini ve namını duymayan yoktur, çünkü bu şehirde insanı bir başka diyara götürebilecek olan birçok tarihi kalıntı yer almaktadır. Rönesans zamanından kalmış olan sanat eserleri ve açık hava heykel müzesini anımsatan kalıntılar gören herkesi büyüleyecek niteliktedir. Şehirde bulunan Arno nehrinin güzelliği ise bir başka şekilde karşınıza çıkacaktır. Bu şehre gelen birçok kişi tekrar ziyaret etmektedir.

Paris - Fransa

Paris

Venedik gibi Paris’te aşk şehri olan birçok filme, diziye, romana konu olmuştur. Paris'e giden kişiler şehrin kalbi ile içice gezmekte ve burada bulunduğu dönemde kendisini oradan bir kişi olarak hissetmektedir. Paris insanların üzerinde bıraktığı etki sayesinde sürekli olarak ziyaretçi almaktadır.

Phuket - Tayland

Phuket

Phuket romantizm yaşamak için oldukça ideal olan bir şehirdir, balayı tatili, aşk tatili ve aşkını tazelemek isteyen kişiler için oldukça ideal bir şehirdir. Denizlerin turkuaz ve mavi rengi, eşsiz doğa güzellikleri ve bembeyaz kumsalları ile bu şehre âşık olabilirsiniz. Phuket’te yeşilin ve mavinin her tonunu bir arada bulmak mümkündür. Phuket şehrinde yapılan romantik geziler ve balayı gezileri dünya çapında oldukça gözdedir.

Londra - İngiltere

Londra

Londra, çağdaşlığın simgesi olarak da bilinmektedir, bu şehir müzeleri, geçmiş dönemden kalan izleri, parkları ve müzeleri ile gelen ziyaretçileri kendisine hayran bırakmaktadır. Londra bulunan her kentin geçmiş dönemde kalan farklı izleri bulunmaktadır,

Mykonos - Yunanistan

Mykonos

Geçmişten kalan izlerini her daim korumayı başarmış olan Mykonos’da bulunan granitten oluşmuş olan doğal taş yapıların tek başlarına bile harkülade bir görüntüye sahiptir. Mykonos’ta bulunan denizin maviliğine başka yerde rastlamak mümkün değildir.

New York - Amerika Birleşik Devletleri

New York

Uykusu olmayan şehir New York’da ne gece ne de gündüz yaşamı kesinlikle durmuyor. Günlük yaşamda bir dinamikliği olan New York’un içinde sizde kendinize göre bir eğlence bulabilirsiniz. Her tarafında farklı bir aktivite bulunan New York’ta enerjinizi en üst seviye yaşamanız mümkündür.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN