Kimdir

Afra Saraçoğlu Kimdir? Afra Saraçoğlu’nun Yaşamı

Afra Saraçoğlu Kimdir? Afra Saraçoğlu’nun Yaşamı

Sinema dünyasının yeni yüzlerinden biri olan Afra Saraçoğlu, 1997 yılında dünyaya geldi. Küçük yaşlarda merak saldığı oyunculuğa, 2016 yılında vizyona gelen “İkinci Şans” filmiyle adım attı. Oyunculuk haricinde mankenlik ve modellik de yapan Afra Saraçoğlu, henüz herhangi bir televizyon dizisinde rol almamıştır. Ancak verdiği röportajlarda televizyon dünyasına sıcak baktığını ve oyunculuğunu geliştirebileceği her türlü fırsatı değerlendirmek istediğini açıklamıştır. 1.70 boyunda ve 48 kilo olan güzel oyuncu, Anadolu Üniversitesi’nde lisans eğitimi almaya devam etmektedir. İyi bir fiziğe sahip olmasının yanı sıra, hayranları tarafından dünyaca ünlü manken Adriana Lima’ya benzetilmektedir.

Afra Saraçoğlu

Afra Saraçoğlu’nun Yaşamı ve Oyunculuk Kariyeri

2 Aralık 1997 tarihinde dünyaya gelen Afra Saraçoğlu, küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa ilgi duymaya başladı. İlk ve ortaokul dönemlerinde kendi senaryolarını yazdı ve bu senaryolarının içinde oyuncu olarak yer aldı. Çeşitli tiyatro ve piyeslerde rol almaya başlaması, Afra Saraçoğlu’nun oyunculuk yeteneğini geliştiren önemli bir etken oldu. En büyük hayali olan oyunculuğa ilk adımını “İkinci Şans” filmiyle attı. Özcan Deniz’in senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği ve oyuncu olarak yer aldığı filmde; Nurgül Yeşil Yeşilçay, Fusün Erbulak ve Berrin Arısoy gibi önemli oyuncularla birlikte rol aldı. Nurgül Yeşilçay’ın kızını canlandıran Afra Saraçoğlu, filmde gösterdiği performansla izleyicilerin ve sinema çevrelerinin beğenisini kazandı.

Afra Saraçoğlu Kimdir

Afra Saraçoğlu’nun ikinci sinema filmi ise “Kötü Çocuk” oldu. 20 Ocak 2017 tarihinde vizyona giren filmde başrol oyuncusu olarak rol aldı. Yağız Alp Akaydın’ın yönetmenliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Tolga Sarıtaş, Sarp Akkaya, Tülin Özen gibi kariyerli oyuncuların bulunması, izleyicilerin Afra Saraçoğlu’na daha fazla odaklanmasına katkı sağladı. Kayla rolüyle büyük beğeni kazanan Afra Saraçoğlu’nun 2017 yılı içinde yer alabileceği bir dizi projesi bulunuyor. Avşar Film tarafından prodüksiyonu üstlenilecek olan dizinin yönetmenliğini Murat Saraçoğlu yapacak. “Fazilet Hanım ve Kızları” isimli dizinin oyuncu kadrosunda da Afra Saraçoğlu’nun yer alması bekleniyor.

Afra Saraçoğlu Biyografi

Defilelerde ve fotoğraf çekimlerde yer alarak kariyerini sürdüren Afra Saraçoğlu, ileriki senelerde farklı sinema ve dizi projeleriyle birlikte izleyiciyle buluşacak. Oyuncunun Anadolu Üniversite’sinde lisans eğitimi devam etmektedir.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN