Kimdir

Adem Kılıççı Kimdir? Survivor 2017 Yarışmacısı

Adem Kılıççı Kimdir? Survivor 2017 Yarışmacısı

Ekranların büyük beğeniyle takip edilen zorlu yarışma programı Survivor 2017 sezonu başladı. Acun Medya tarafından hazırlanan program Tv8 ekranlarında yayınlanıyor. Survivor’ın yarışmacı kadrosunda bulunan isimler herkesi heyecanlandırmaya yetmişti. Kısmetse Olur ve Göz6 gibi televizyon programlarından Survivor’a gelen isimler olduğu gibi, Acun Medya tarafından titiz çalışmalar sonucunda belirlenerek seçilen kişiler de yarışmada yer alıyor. Sporcuların ağırlıkta olduğu Survivor’da dikkat çeken isimlerden biri olarak Adem Kılıççı karşımıza çıkıyor. Ülke sporunun yetiştirdiği en önemli boksörlerden biri olan Adem Kılıççı, Survivor 2017 kadrosuna katılarak zorlu oyunlarda mücadele veriyor.

Adem Kılıççı Kimdir

Adem Kılıççı’nın Yaşamı ve Survivor 2017 Hakkındaki Düşünceleri

18 Nisan 1986 tarihinde Ağrı’da dünyaya gelen Adem Kılıççı, çocukluk dönemini bu şehirde ailesiyle birlikte geçirdi. İlk ve ortaöğrenimini de bu şehirde tamamladı ve boks sporuna yöneldi. Küçüklüğünden beri spora ilgi duyan Adem Kılıççı, mücadele etmek istediği spor dalını boks olarak seçti ve 18 yaşına gelmeden önce boks eğitimi almaya başladı. Henüz küçük yaşlarda gardını almayı, rakibin zayıf noktalarını analiz etmeyi öğrendi. En büyük hayali olarak efsanevi boksör Muhammed Ali gibi bir sporcu olabilmeyi belirledi. Boksu hayatının merkezine alan sporcunun ilk önemli başarısı Antalya’da gerçekleşti. Henüz 18 yaşındayken, 2004 yılında Antalya’da düzenlenen Dünya Boks Şampiyonası’nda final maçını kaybederek gümüş madalya aldı.

Bu büyük başarısının ardından Fenerbahçe kulübünün dikkatini çekerek aldığı teklifi değerlendirdi ve Fenerbahçe Boks Şubesi’nin lisanslı sporcusu olmayı kabul etti. 2007 yılında Chicago’da düzenlenen Dünya Amatör Boks Şampiyonası’na katıldı ve bronz madalya alarak üçüncülük elde etti. Her sporcunun en büyük hayali olan olimpiyatlara katılmayı da başaran Kılıççı, 2008 Yaz Olimpiyatları’nda Çin’de mücadele etti. İlk turda güçlü rakibi İngiliz boksör Billy Joe Saunders’e elendi, ancak 2009 ve 2011 yıllarında gümüş madalya sevinci yaşadı. 2012 Londra Olimpiyatları’nda beşincilik elde eden Adem Kılıççı, en büyük başarısını 2013 Akdeniz Oyunları’nda yakaladı. Mersin’de düzenlenen oyunlarda final maçını kazanarak altın madalya kazandı ve en büyük hedefi olan olimpiyat şampiyonluğu için bir şans yakaladı. 2016 Rio olimpiyatlarına katılmaya hak kazanan Kılıççı, yapılan testler sonucunda adeta şok yaşadı; kanında yasaklı madde bulunan sporcu, Rio’ya katılma hakkını kaybetti.

Survivor 2017’nin favorileri arasında gösterilen Adem Kılıççı, yaptığı açıklamalarla kendine olan güvenini dile getiriyor. Ağrı’da yaşamanın Survivor’dan bir farkı olmadığını söyleyen milli sporcu, yarışmayı kazanacak gücü kendisinde bulduğunu belirtmişti.

İlginizi çekebilir: 2017 Survivor Yarışmacıları Kimlerdir? Survivor Gönüllüler ve Ünlüler Takımı

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN