Kimdir

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı Kimdir?

Başlıklar

Acun Ilıcalı’nın Özel Hayatı

Acun Ilıcalı, 1969 yılında Edirne’de dünyaya gelmiştir, uzun zamandır Türk televizyonlarında yapımcılık ve sunuculuk yapmaktadır. Annesi İlknur Ilıcalı, babası Ergün Ilıcalı olan Acun Ilıcalı’nın Ömer Cenker isimli abisi bulunmaktadır. Annesi özel bir şirkette müdür olan Ilıcalı’nın babası müteahhitti, ilk ve orta eğitimi Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu'nda, lise eğitimini eğitimine İstanbul'da Kadıköy Maarif Koleji'nde tamamlamıştır. Üniversite hayatını tamamlamadan bitiren yapımcı

İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazanmış ve 7 yıllık eğitimini mezun olmadan yarıda bırakmıştır. Dedesini, annesini ve babasını 1990 yılında bir trafik kazası sonucunda kaybetmiştir. 1988 yılında Seda Ilıcalı ile hayatını birleştirmiş ve Seda Hanım ile Banu isimli bir kız çocuğu sahibi olmuştur. Anne ve babasını kaybeden Ilıcalı eşinden boşandı ve 1994 yılından Bağdat Caddesinde ciddi bir motor kazası geçirmiştir. Kaza esnasında arkasında bulunan arkadaşı hayatını kaybetmiş, Ilıcalı’nın ise sol koluna platin takılmış ve 36 tane dikiş atılmıştır. 2003 yılında Zeynep Ilıcalı ile ikince kez nikâh masasına oturdu, bu evliliğinden Yasemin ve Leyla isimli iki kız çocuğu oldu. 2010 yılında eşi Zeynep Ilıcalı Şeyma Subaşı ile kendisini aldattığını öne sürmüş ve boşanma davası açmıştır. Ünlü yapımcının Şeyma Subaşı’ndan da bir tane kızı bulunmaktadır.

Acun Ilıcalı'nın Kariyeri

1995 yılında ticarete adım atmak isteyen yapımcı, bir Jean mağazası açmış ama bu konuda başarılı olamadığı için kapatmıştır. Amcasının oğlunun bir arkadaşı sayesinde Show TV’de mali kontrolör olarak görev yapan İrfan Şahin ile tanışmıştır. İrfan Şahin yardımı ile İlker Yasin ile tanışan Ilıcalı, futbol konusunda olan bilgisi ile Yasin’i etkilemeyi başarmıştır. Deneme amaçlı işe başlayan koyu Fenerbahçeli yapımcı Beşiktaş muhabiri olmuştur. Bu dönemde futbolcular ile yaptığı röportajlar fazlasıyla ilgi görünce bir anda yıldızı parlamaya başlamıştır. Sonrasında Şansal Büyüka'nın ekibine ve Show TV'ye geçmiştir. Şansal Büyüka'nın da katkıları ile Televole furyası ekranlarda izlenmeye başlanmıştır.

Acun Ilıcalı

Televole programı bir spor magazin programıydı ve Acun Ilıcalı bu programın belli bir kısmında kendisine ait olan bir bölüm sunmaya başladı. Bu bölümü hazırlamak amacı ile dünyayı dolaşmaya başlamıştır. Bu programın çok sevilmesi ile 2002 yılından Televole’den ayrı olarak Acun Firar’da programı ekranlarda yerini almaya başladı. Acun Firar da beklentilerden daha çok sevildi ve ünlü yapımcı bu programı hazırlamak için toplamda 105 tane ülke gezdi.

2005 yılında kendine ait olan Acun Medya isimli projeksiyon şirketini hayata geçirdi, Acun Medya projeksiyon şirketi bünyesinde;

  • Yok Böyle Dans
  • Yetenek Sizsiniz
  • Devler Ligi
  • Var mısın Yok musun
  • Survivor Aslanlar – Kanaryalar
  • Survivor Türkiye – Yunanistan
  • Survivor, Kızlar – Erkekler
  • O Ses Türkiye 
  • Survivor Ünlüler – Gönüllüler
  • Fear Factor programlarının yapımcılığını üstlenmenin yanında sunucusu ve jürisi olarak programlarının her daim içinde yer aldı. Ayriyeten Behzat Uygur'un ve Uğur Dündar'ın sunduğu Söyle Söyleyebilirsen ve Yoksa Rüya mı programlarının yapımcılığını da üstlendi.

2005 yılında önemli birçok işe imza atması ve bu programların halkın gönlünde yer etmesinden kaynaklı olarak 36 yaşında vergi rekortmenleri listesine girdi. İlk olarak üniversiteler olmak üzere birçok şehirde stand-up gösterileri yapmaya başlamıştır. Bu gösterilerde meslek yaşamı boyunca başına gelmiş olan olayları komik ve eğlenceli bir dille anlatmıştır. Show TV’nin hazırladığı 81 İl 81 Okul adı ile bilinen sosyal sorululuk projesinde yer almış ve bu proje için 3 milyon 725 bin 563 TL yardım toplayarak halkın gönlünü feth etmiştir.

İlginizi çekebilir: 2017 Survivor Yarışmacıları Kimlerdir?

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN