Moda

Mini Etek Nedir, Nasıl Giyilir, Mini Etek Kombinlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mini Etek Nedir, Nasıl Giyilir, Mini Etek Kombinlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Başlıklar

Mini etek, bilhassa iddialı ve kendine güvenen bayanların tercih ettiği bir giysidir. Eskiden yalnızca özel anlar için giyilen mini etekler, günümüzde artık sokak modasına kadar inmiştir. Günlük olarak tercih edildiğinde kalın çorap ve topuksuz ayakkabılarla giyilen mini etek, hem rahat hem de şık olmayı sağlıyor. İlgi çeken ve kısa bir model olduğu için, mini etek dendiği zaman birçok bayan önce durup bir süre düşünmektedir. Genellikle cesaret isteyen bir model olması, düzgün fizikli kadınlar kadar kilosunu dert etmeyen kadınların da sıklıkla mini etek giymelerine sebep olmaktadır.

Özellikle etek giymeyi çok seven bayanların yaz aylarında tek tercihi olan mini etekler, harika kombine sahip olmayı da sağlıyor. Moda severlerin beğenisine birçok çeşitte sunulmuş olan mini etekler, sıklıkla olmasa da kış aylarında da tercih edilebiliyor. Klasik tarzı olan kadınların sıklıkla tercih ettikleri siyah mini etekler ise çok özen isteyen ve kombin yapması zor olan modellerden biridir. Buna karşın her zaman şık olmayı bilen bayanlar için mini etek giymek, daima keyif verici seçimlerden biri olmuştur.

Mini Etek

Çiftler arasında genellikle tartışmalara yol açan kısa etekler, “mini etek” olarak adlandırılıyor. Sıra dışı bir kıyafet olduğu için özen gösterilmeden oluşturulan mini etek kombinleri kötü bir görüntüye yol açmaktadır. Bundan dolayı mini etek giymeden evvel, nasıl ve hangi kıyafetlerle giyilmesi gerektiğini önceden bilmek gerekir. Özellikle vücut hatlarını iyi bilen kadınlar için hiç de zor bir kıyafet olmayan mini etekler, giysi dolaplarının her mevsim favori etek modellerinden biri olmaya devam ediyor. Birçok mini etek modeli arasında en fazla bilinenleri ve tercih edilenleri ise; geniş, dar, pileli ve çan mini eteklerdir.

Mini Etek Nasıl Giyilmelidir, Kombin Önerileri Nelerdir?

Bacak boyu farklı olan kadınlar, vücutları için en uygun olan mini eteği keşfettiklerinde ideal bir mini etek şıklığına kavuşabilirler. Bu tür eteklerde standart bir boy yoktur ve bu nedenle bayanlar rahat hissettikleri boydaki mini eteği giyebilirler. Süper mini etek olarak tanımlanan daha kısa boydaki etekler ise genellikle kusursuz bacaklara sahip olan bayanların tercih ettiği modellerdir. Bunun yanı sıra özgüveni yüksek olan bayanlarda süper mini etek giymeyi tercih edebilirler. Mini etek giyilirken genel olarak ince tül çoraplar tercih edilir, ancak yaz mevsiminde çoraba gerek kalmadan giyilebilen bu etekler, pürüzsüz bacaklara sahip olan bayanlar için ince çoraplarla giyildiğinde çok daha hoş bir görüntü oluşturur. Şayet kış günlerinde de mini eteğinizden vazgeçemiyorsanız, kalın opak çoraplarla birlikte giyebilirsiniz.

Mini eteğinizle kombin yaparken, mevsim şartlarını da göz önünde bulundurarak diğer parçaları ve aksesuarları tercih etmelisiniz. Şayet yaz mevsiminde mini etek giymek istiyorsanız, şık bir bluz seçerek kısa sürede kombini tamamlayabilirsiniz. Buna karşın kış aylarında daha fazla parçaya ihtiyacınız olacaktır, ayrıca mini etekler ayakkabıları direkt olarak ön plana çıkartır ve bu nedenle ayakkabı seçiminize de çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Mini eteklere en çok yakışan ayakkabı modeli topuklular olsa da, bacak boyunu uzattığı için kısa olan eteğinizin daha fazla kısalmasına neden olur. Spor ya da babet ayakkabılar da değişik tarzda mini etek kombini için doğru tercihler arasında olacaktır. Etek üzerine giyeceğiniz bluzun boyu da aşırı geniş olmamalıdır, çünkü serbest duran ve vücudunuzu saran bir bluz eteğinizin üzerinde çok daha şık görünür.

Mini Etek

Mini Etek Kombinlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mini etekler daha kadınsı bir görünüm için vazgeçilmez olan etek modelleri arasında yer alır. Bu durumun farkında olan bayanların birçoğu her fırsatta mini etek giymeyi tercih eder, fakat doğru bir mini etek kombini için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Yaz mevsiminde vücudu saran bluzlarla veya askılı tişörtlerle gayet şık duran mini etekler, kış mevsiminde kısa ceketler ya da triko bluzlar ile giyilmelidir. Bunun yanı sıra kışın mini etek giyerken mutlaka olması gereken parçalardan biri de çoraptır. Ayrıca çorap modeli, mini eteğin modeline ve kumaşına uyum sağlamalıdır, tersi halinde bütün dikkatleri çorabın üzerine çekmek ve mini eteğin gösterişini geri plana atmak kaçınılmaz olacaktır.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN