Nedir

Kurşun Döktürmek Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Kurşun Döktürmek Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Başlıklar

Kurşun Döktürmek Nedir?

Kurşun döktürme binlerce yıldır yapılmaktadır. Nazara iyi geldiği bilinen kurşun döktürme günümüzde de sıklıkla yapılmaktadır. Yapılan bu uygulamanın temelinde vücutta yoğunlaşan olumsuz enerji sonrasında ortaya çıkan bitkinlik ve hastalıklar vardır. Kurşun döktürme sayesinde bu bitkinlik ve hastalıkların son bulması beklenir. Uygulamanın genel amacı vücutta oluşan olumsuz enerjiyi ortadan kaldırmaktır. Kurşun döktürmeye inanan ve bu uygulamayı yaptıran insanlar daha sonrasında rahatlama hissettiğini ve daha iyi olduklarını ifade eder. Bu uygulamayı tercih eden insanlar farklı nedenlere bağlı olarak kurşun döktürmek ister. Bazı insanların içinde bulunduğu sıkıntı nazara bağlı olmayabilir, psikolojiktir. İnsanlar bazı hastalıklara da kurşun döktürmenin faydalı olacağını düşünür.

Kurşun Döktürmek Nedir?

Kurşun Döktürme Faydaları

Kurşun döktürme yıllardır devam eden bir uygulamadır. Kurşun döktürme geçmiş yıllarda daha çok tercih edilirken günümüzde eskisi kadar tercih edilmemektedir. Çünkü insanlar artık kurşun döktürmenin batıl inanç olduğunu düşünür. Yıllardır uygulanan bu işlemin bazı faydalarının olduğu bilinmektedir. Kurşun döktürmenin faydaları:

 • Nazara iyi gelir.
 • Kişinin üstündeki nazarı alır.
 • Hayal kırıklığına ve karamsarlığa iyi gelir.
 • Travma gibi ani şoklara iyi gelir.
 • Vücutta biriken negatif enerjiyi alır.
 • Cin musallatından kurtulmaya yardımcı olur.
 • Büyü bozmaya yardımcı olur.

Kurşun döktürme yıllarca uygulanan bir işlemdir. Uygulanan bu işleme geçmiş yıllarda daha fazla inanılırken günümüzde eskisi kadar inanılmamaktadır. Kurşun döktürmenin faydalı olduğu savunulur. Faydaları arasında ilk olarak nazara iyi geldiği bilinir. Kişinin üstünde nazar, negatif enerji varsa kurşun döktürme sonrasında negatif enerji ve nazar temizlenir. Bu sayede kişi rahatlar. Kurşun dökme herkes tarafından yapılmaz. Kurşun dökmek için belirli aşamalar takip edilir. Doğru kişi tarafından ve doğru yöntemle yapılan kurşun dökme işlemi yukarıda yer alan faydaları sağlar.

Kurşun Döktürmenin Bilimsel Açıdan Yeri

Kurşun Döktürmenin Bilimsel Açıdan Yeri

Kurşun döktürmede belirli bir amaç vardır. Bu amaç vücutta biriken kötü statik enerjinin kurşunla boşaltılmasını sağlamaktır. Bu açıdan bakıldığında kurşun dökme işlemine beyin detoksu da denilebilir. Uygulama sayesinde beyinde biriken kötü ve olumsuz düşünceler ortadan kaldırılır. Bu sayede kişi rahatlar. Yorgun ve yoğun olan insanlar, enerjik hissetmeyen insanlar, odaklanma problemi yaşayan insanlar kurşun döktürerek rahatlar. Bu insanlar gün içinde konulara ve olaylara daha kolay odaklanır.

Günümüzde insanlar en çok stresle başa çıkmaya çalışır. Fakat bu pek de mümkün değildir. Strese neden olacak farklı birçok etken vardır. Bu etkenler üst üste geldiğinde stres kaçınılmaz bir hal alır. Gün içinde yaşanan kötü olaylar ve stres vücutta negatif enerjinin birikmesine neden olur. Kurşun dökmekle vücutta biriken negatif enerjinin temizleneceği bilinir. Halk arasında kurşun döktürmenin;

 • Negatif enerjiye,
 • Hastalığa,
 • Korkuya, 
 • Nazara, 
 • Büyülerin bozulmasına yaradığı bilinmektedir. 

Kurşun dökme hem kişilere hem de mekanlara uygulanabilir. Yıllardır uygulanan bu işlemin bilimde yeri yoktur. Bilimsel olarak ispatlanmış herhangi bir bilgi yoktur.

Kurşun Dökmek İçin Hangi Malzemeler Gerekir?

Kurşun Dökmek İçin Hangi Malzemeler Gerekir?

Kurşun dökmek için gerekli bazı malzemeler vardır. Bu malzemeler eksiksiz temin edilmelidir. Günümüzde kurşun döken kişiler vardır. Bu kişiler gerekli tüm malzemeleri evinde bulundurur. Bu kişiler kurşun dökmekle ilgilenir. Yapılan uygulama için ihtiyaç duyulan malzemeler: 

 • 200 gram kurşun
 • 30 - 40 cm metal kap 
 • Tepsi 
 • Metal kepçe ya da küçük cezve 
 • Çarşaf

Kurşun almak için balık malzemesi satan dükkanları ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz online alışveriş sitelerinden de kurşun siparişi verebilirsiniz. Bu uygulamayı kişiye veya mekana yapabilirsiniz. Kişiye kurşun dökmek için kişi bir yere oturtulmalıdır. Kişinin üstüne çarşaf örtülür. Bunun amacı dökülen kurşunun kişiye sıçramasını önlemektir. İlk olarak kurşun metal bir kabın içine konur... Metal kap daha sonra ocağa alınır ve kurşun eritilir. Kurşun erirken kişiye iyi gelecek dualar okunur. Tamamen eriyen kurşun, içi su dolu kaba boşaltılır. Bu işlem üç defa art arda tekrarlanır. Eritilen kurşun sırayla önce baş sonra karın ve sonra ayak kısmına dökülür. Daha sonra kurşun tekrar eritilir ve kapı eşiğine dökülür. Tecrübeli kişiler tarafından kurşun dökülmelidir. Suya dökülen kurşun farklı şekiller alır. Kurşun döken kişi bu şekilleri yorumlayabilir.

Kurşun Döktürmek Zararlı Mıdır?

Kurşun döktürmenin bazı zararları vardır. Bu nedenle uygulanan bu işlem mutlaka tecrübe sahibi kişiler tarafından yapılmalıdır. Kurşun dökme işlemi kapalı ortamda yapıldığında etrafa sıçrayarak zarar verebilir. Aynı zamanda bu uygulama sırasında açığa çıkan buhar o ortamda bulunan kişilerin sağlığını olumsuz etkiler.

İlgini çekebilir: Anksiyete Nedir, Bozuklukları ve Belirtileri Nelerdir?

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN