Kimdir

Eylem Aktaş Kimdir? Eylem Aktaş’ın Müzik Kariyeri ve Çalışmaları

Eylem Aktaş Kimdir? Eylem Aktaş’ın Müzik Kariyeri ve Çalışmaları

Başlıklar

Eylem Aktaş, 1 Ocak 1980’de Batman’da dünyaya gelmiştir. Eğitimine Batman’da başlamış, ilk ve orta öğrenimini de burada tamamlamıştır. Henüz o dönemlerde müziğe karşı çok ilgili olduğu ve kendine özgü bir sesi olduğu fark edilmiştir. Daha sonrasında ailesinin İstanbul’a taşınmasıyla birlikte öğrenimine burada devam etmiştir. Eylem Aktaş, ayrıca lise ve üniversite öğrenimini de İstanbul’da bitirmiştir.

Lise yıllarını Pera Güzel Sanatlar Lisesinde şan bölümü okuyarak geçiren sanatçımız, kendine özgü sesiyle birçok kişiyi henüz o dönemlerde iken etkilemeye başladı. Lise yıllarında çeşitli konserlerde yer alan ve sesini herkese beğendirmeyi başaran Eylem Aktaş, bu yeteneğinin üzerine giderek kendini daha fazla geliştirmeye devam etti. Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite tercihi yapan Eylem Aktaş, 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, Ses Eğitimi Türk Halk Müziği bölümünü kazanarak geleceğine şekil verdi. İstanbul Teknik Üniversitesinde 5 senelik bir eğitim alan sanatçımız, bu yıllarda birçok konserde yer aldı ve bunun yanı sıra hem Türkçe hem de Kürtçe birçok albüme vokal yaparak adını daha fazla duyurdu.

Eylem Aktaş

Eylem Aktaş’ın Müzik Kariyerine İlk Adımları

İçten ve kendine has bir sesi olan Eylem Aktaş, sanat yaşamına adım attığı ilk günlerde yaptığı vokaller ile birlikte insanların yüreğinde yer edinmeye başlamıştır. Çalışmalarının sonrasında kendisini daha da geliştiren sanatçımız, güzel sesi sayesinde kendisini ön plana çıkararak gelişimini sürdürmüştür. Müzik çalışmalarına özellikle lise çağlarının sonunda başlayan ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ni kazanmasının ardından çalışmalarına daha da hız veren Eylem Aktaş, bir süre sonra önemli projelerde boy göstermeye başlamıştır.

Üniversiteyi kazandıktan 2 yıl sonra, 2006 yılında yayınlanan ve çalışmalarıyla “Hatırla Sevgili” dizisi ile birlikte büyük bir çıkış yakalamıştır. Katıldığı bu büyük projenin ardından sesini büyük bir kitleye duyurmayı başaran ünlü sanatçımız, bu çalışmasının sonrasında birçok teklif almıştır. Aldığı teklifleri ince eleyip sık dokuyan Eylem Aktaş, verdiği kararlar ile birlikte kariyerine yön vererek gelişimine devam etmiştir.

Eylem Aktaş Kimdir

Eylem Aktaş’ın Yer Aldığı Çalışmalar

Profesyonel müzik hayatına adım attıktan sonra dikkatleri üzerine toplayan Eylem Aktaş, başarılı çalışmaları sayesinde birçok iş teklifi aldı ve bu iş tekliflerinden uygun gördüklerini kabul ederek büyük başarılara imza attı. Aktaş, Kurşun Yarası, Adını Feriha Koydum, Ihlamurlar Altında, Yersiz Yurtsuz, Yemin, Gece Sesleri, Kasaba, Bu Kalp Seni Unutur mu, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Bir Çocuk Sevdim, Asi ve Gönülçelen gibi dizilerde yer aldı. Ayrıca vokal, seslendirme ve besteleri ile birlikte Türkiye’nin hemen hemen her yerine sesini duyurdu ve geniş bir dinleyici kitlesine ulaşarak başarı merdivenlerini hızla tırmanmaya devam etti.

Bu çalışmaları dışında Unutulmayanlar, Dilberin 8 Günü, Sonsuz, Kayıp Özgürlük ve Acı gibi sinema filmlerinde de yer alan sanatçımız, beyaz perdede de bu şekilde kendine yer buldu. Özel olarak Gönülçelen dizisinde rol alan Tuba Büyüküstün’ün oynamış olduğu Hasret karakterinin seti içerisinde şarkılarını da seslendirerek, güzel sesini herkese duyurdu. Ünlü sanatçı, çalışmalarına ve çok sevdiği müzik hayatına ara vermeden devam ediyor.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN