Kimdir

Amber Heard Kimdir? Hayatı ve Kariyeri

Amber Heard Kimdir? Hayatı ve Kariyeri

Başlıklar

Amber Heard Kimdir?

22 Nisan 1986 Amerika doğumlu oyuncu Amber Laura Heard en çok Never Back Down, Drive Angry, The Rum Diary filmlerindeki rolleri ve Aquaman'de Mera rolüyle tanınmaktadır.

Heard, Teksas'ta bir internet araştırmacısı olan Patricia Paige ve küçük bir inşaat şirketine sahip olan David Clinton Heard'ın çocuğu olarak dünyaya geldi. Whitney adında bir kız kardeşi vardır. Heard'ın babası boş zamanlarında at yetiştirdi ve Heard onunla birlikte ata binerek, avlanarak ve balık tutarak büyüdü. Ayrıca güzellik yarışmalarına katıldı ancak bir yetişkin olarak artık nesnelleştirmeyi destekleyemeyeceğini söyledi. Heard Katolik olarak yetiştirildi ancak en iyi arkadaşı bir araba kazasında öldükten sonra on altı yaşında kendini ateist olarak tanımlamaya başladı. Ertesi yıl Heard artık muhafazakar, Tanrı'dan korkan Teksas'ta rahat hissetmediğini ve Los Angeles'ta oyunculuk kariyerine devam etmek için Katolik lisesini bıraktığını söyledi. Diplomasını ise evde eğitim ile aldı.

Amber Heard Kimdir?

Amber Heard Hayatı

2008-2012 yılları arası fotoğrafçı Tasya van Ree ile birlikteydi. Heard ilişkisi sırasında soyadını yasal olarak van Ree olarak değiştirdi ve 2014'te kendi soyadına geri döndü. Heard 2009 yılında aile içi şiddet içeren kabahatler nedeniyle Washington eyaletinde tutuklandı. İddiaya göre van Ree'yi şiddet uygulamak ile suçlandı ancak hiçbir zaman kanıtlanmadı.

Heard 2009 yılında The Rum Diary filminin çekimleriyle bağlantılı olarak aktör Johnny Depp ile tanıştı. 2011'de çıkmaya başladılar ve Şubat 2015'te sade bir törenle evlendiler. 2015 yılından 2017 yılına kadar ünlü aktör Johnny Depp ile evliydi. Boşanmaları ise Heard'in Depp'in ilişkileri boyunca istismara uğradığını iddia etmesiyle medyanın dikkatini çekti. Heard Mayıs 2016'da Depp'e boşanma davası açtı ve mahkeme beyanında ilişkileri boyunca, genellikle uyuşturucu veya alkolün etkisi altındayken sözlü ve fiziksel tacize uğradığını iddia etti. Depp'e karşı geçici bir yasaklama emri çıkardı. Depp Heard'ın "finansal çözüm bulmaya çalıştığını" savundu. Anlaşmanın ölçeğine ilişkin bir karar Ağustos 2016'da alındı ​​ve Heard alacağı gelirleri ACLU ve Los Angeles Çocuk Hastanesi arasında eşit olarak bağışlama sözü verdi. Heard yasaklama emrini reddetti ve ortak bir bildiri yayınladı. Anlaşmanın nihai şartları Ocak 2017'de kabul edildi ve boşandılar. Depp 2018'de İngiliz gazetesi The Sun'ın yayıncılarına Heard'i taciz etmekle suçlayarak iftira davası açtı. 2020'de baş yargıç Depp'in Heard'i kötüye kullandığını iddia eden basılı makalenin "büyük ölçüde doğru" olduğuna karar verdi. 2019'un başlarında Depp The Washington Post'ta cinsel ve aile içi istismar üzerine yazdığı bir köşe yazısı nedeniyle Heard'a hakaret davası açtı. 2020'de Heard Depp'e karşı bir karşı dava açtı. Depp ve Heard davası, Nisan 2022'de Virginia'da başladı. Hala devam eden davanın sonucu bütün dünyaca merakla beklenmekte. Tutuklama tekrar Heard'in 2016 yılında aktör Johnny Depp'ten boşanma davası sırasında kamuoyuna açıldı. Ardından van Re tarafından "yanlışlıkla" suçlandığını olayın yanlış yorumlandığını ve aşırı sansasyonelleştirildiğini söylediği bir açıklama yayınlandı. 2019'un başlarında Depp Heard'a The Washington Post'ta Aralık tarihli cinsel şiddet üzerine bir yazısı nedeniyle hakaret davası açtı. Depp ayrıca kendisini taciz eden kişinin Heard olduğunu iddia etti. Amber Heard Ağustos 2020'de Depp'e sosyal medya üzerinden bir taciz kampanyasını yönettiği, onun Aquaman filminden ve L'Oréal’den atılmasını sağlamak ve aşağılamak için kampanyalar düzenlediğini iddia ettiği bir karşı dava açtı. Depp ve Heard arasındaki dava 11 Nisan 2022'de Virginia, Fairfax County'de başladı ve hala devam etmekte.

Johnny Depp Heard'dan boşandıktan sonra, 2018'in başına kadar bir yıl boyunca teknoloji girişimcisi ve Tesla CEO'su ve hissedarı Elon Musk ile çıktı. Daha sonra Ocak 2020'den Aralık 2021'e kadar aktris ve görüntü yönetmeni Bianca Butti ile bir ilişkisi vardı. 2021 yılı Nisan ayında ise Heard taşıyıcı bir anne aracılığıyla ilk çocuğunu dünyaya getirdi.

Amber Heard Hayatı

Amber Heard Kariyeri

2004'te country sanatçısı Kenny Chesney'nin "There Goes My Life" ve rock grubu Eisley'nin "I Wasn't Ready" adlı şarkılarının kliplerinde oynayarak başladığı kariyerinde, Jack & Bobby (2004), The Mountain (2004) ve The OC (2005) dahil olmak üzere bir dizi TV şovunda küçük destekleyici roller aldı. İlk filmini 2004 spor draması Friday Night Lights'ta küçük bir rolle yaptı. Heard ilk başrolünü 2006 Toronto Uluslararası Film Festivali'nde gösterilen gerilim filmi All the Boys Love Mandy Lane'de aldı. Ancak bazı sorunlar nedeniyle film Avrupa'da 2008'e ve ABD'de 2013'e kadar piyasaya sürülmedi.

Heard'ın 2008 yılında Seth Rogen, James Franco ve Danny McBride ile birlikte oynadığı komedi-aksiyon filmi Pineapple Express'teki rol aldı. Daha sonra 2009'da Zombieland'de rol aldı ve 2011'de The Rum Diary'de Johnny Depp ile birlikte yer aldı. Bir diğer önemli filmi ise 2015 komedi-drama Magic Mike XXL'deydi. Ama esas olarak 2017 filmi Justice League'deki Mera'yı canlandırması belki de en dikkate değer rolü oldu ve 2018'de yayınlanan Aquaman'de Jason Momoa ile birlikte rol alarak ün kazamış oldu.

Filmografi

 • 2004: Friday Night Lights
 • 2005: Side FX, Drop Dead Sexy ve North Country      
 • 2006: Price to Pay, Alpha Dog ve All the Boys Love Mandy Lane
 • 2007: Spin, Day 73 with Sarah ve Remember the Daze         
 • 2008: Never Back Down, The Informers ve Pineapple Express
 • 2009: ExTerminators, The Joneses, Zombieland ve The Stepfather
 • 2010: And Soon the Darkness, The River Why ve The Ward 
 • 2011: Drive Angry, The Rum Diary
 • 2013: Syrup, Paranoia ve Machete Kills
 • 2014: 3 Days to Kill Agent
 • 2015: The Adderall Diaries, One More Time, Magic Mike XXL ve The Danish Girl
 • 2017: I Do... Until I Don't ve Justice League
 • 2018: Her Smell, London Fields ve Aquaman
 • 2019: Gully
 • 2021: Zack Snyder's Justice League

İlginizi çekebilir: Johnny Depp Kimdir? Hayatı ve Kariyeri

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN