Sosyal Medya

Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Youtube Hesabı Açılması İçin Gerekli Adımlar Nelerdir?

Youtube Kanalı Nasıl Açılır? Youtube Hesabı Açılması İçin Gerekli Adımlar Nelerdir?

Başlıklar

Modern çağımızda özellikle teknolojinin pozitif anlamda gelişim göstermesi ile sürekli olarak güncellenen ve değişen sosyal medya platformları, global çapta milyonlarca insanı doğrudan birbirine bağlamaktadır. Sosyal medya uygulamaları alanında da en çok merak edilen soruların başında ‘‘Youtube kanalı nasıl açılır?’’ sorusu gelmektedir. Modern çağımızın en gözde video paylaşım sitesi olarak öne çıkmakta olan Youtube platformu da en gözde sosyal medya mecralarının başında gelmektedir. Gün içerisinde milyonlarca bireyin video izlediği en popüler sosyal medya platformu olarak öne çıkan Youtube, pek çok çeşitli video kanallarını da bünyesinde ihtiva etmektedir.

Dünyanın pek çok farklı bölgelerindeki milyonlarca bireyin çeşitli videolar paylaşmasını ve izlemesini sağlamak olan Youtube platformu, herkesin ücretsiz olarak kanal açabildiği bir sosyal medya mecrası olarak da öne çıkmaktadır. 2005 yılından beri aramızda olan ve gün içerisinde milyonlarca kişinin uğrak sosyal medya mecrası olarak bilinen Youtube, çevrimiçi video paylaşım platformu olarak bilinmektedir. Google hesaplarınız ile oldukça kolay ve hızlı bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz Youtube platformu, ücretsiz hesap açma hizmetini de uygulama bünyesinde ihtiva etmektedir.

Youtube Hesabı Açılması İçin Gerekli Adımlar

Youtube Hesabı Açılması İçin Gerekli Adımlar

Çeşitli tarz ve içeriklerde videoların paylaşılması için elzem olan Youtube kanalının açılmasından önce bireyin Youtube hesabının bulunması gereklidir. Oldukça kolay ve basit bir işlem olarak öne çıkmakta olan Youtube’a kaydolma işleminin belli başlı basamakları da mevcuttur. Youtube hesabının açılması için yapılması gereken işlemler aşağıdaki gibidir.

 • İlk olarak Youtube’un resmi adresine giriş yapılır.
 • Web sitenin sağ üst köşesinde yer alan ‘‘Oturum Aç’’ kısmına tıklanır.
 • Bu kısımdan ‘‘Hesap Oluştur’’ yazan kısma tıklanır.
 • Açılan pencereden hesap ismi ve e-posta adresi gibi çeşitli bilgiler doldurulur.
 • Bu kısımda e-posta hesabınız üzerinden doğrulama gerekebilir.
 • Son olarak e-posta adresinize giriş yaparak hesabınızı doğrulayabilir ve Youtube hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dünyanın pek çok farklı noktalarından on milyonlarca videoyu izleme, beğenme ve yorum atma özelliğini bünyesinde barındırmakta olan Youtube platformu, uluslararası çapta dünyanın en çok kullanılan sosyal medya mecralarının başında gelmektedir. Günümüzün en popüler çevrimiçi video izleme ve paylaşım platformlarının başında gelmekte olan Youtube, neredeyse 1.8 milyara yakın aktif üyeyi de platform bünyesinde ihtiva etmektedir.

Youtube Kanalı Açılırken İzlenmesi Gereken Adımlar

Youtube Kanalı Açılırken İzlenmesi Gereken Adımlar

Günümüzde oldukça popüler bir şekilde kullanılmakta olan Youtube kişisel kanal oluşturma hizmetleri, kendi kanalınızı oluşturup çeşitli videoları yüklemeniz açısından oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Söz konusu Youtube üzerinden kanal oluşturulması için aşağıdaki adımların doğru bir şekilde izlenmesi önemlidir.

 • İlk olarak kişisel bilgisayarınız veya mobil cihazınız üzerinden Youtube platformuna giriş yapın.
 • Oturum açarak giriş yapmış olduğunuz Youtube hesabınız üzerindeki profil resminizin olduğu kısma tıklayın.
 • Daha sonra açılan pencereden ‘‘Kanal Oluştur’’ kısmına tıklayın.
 • Google üzerindeki kayıtlı olan adınız ve profil fotoğrafınız kısmını kontrol ederek onaylayınız.
 • Youtube kanalınız artık kullanıma hazır haldedir.

Yukarıda bahsedilen adımları teker teker takip ettiğiniz zaman oluşturduğunuz Youtube kanalınız ile artık pek çok çeşitli platform hizmetlerine de direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz. Üyelik ve kullanım açısından tamamen ücretsiz olan söz konusu Youtube platformunun ‘‘Oluştur’’ sekmesi üzerinden; pek çok çeşitli tarz ve içeriklerde videolar yükleyebilir veya birçok farklı tarzda canlı yayın içeriklerini de kanalınız üzerinden doğrudan yayınlayabilirsiniz.

Kişisel hesabınız ile gün içerisinden on milyonlarca insan tarafından düzenli olarak ziyaret edilen Youtube platformuna dahil olabilir ve oldukça seçkin içeriklerin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN