Kadın

Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Belirlenir?

Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Belirlenir?

Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Belirlenir?

Doğal saçlarından vazgeçip saçlarını boyamak isteyen kişilerin, doğal saç renklerine yakın olan ve ten rengine uygun olan renkleri tercih etmesi gerekir. Moda olan saç renklerini değil ten rengine yakışacak olan renklerin tercih edilmesi doğallık açısından büyük bir önem taşır. Doğal bir görüntü yakalamak için saç renginin bir iki ton koyusunu ya da açığını tercih etmek gerekir. Beğenmiş olduğunuz renk teniniz ile uyumlu değilse kuaför ile konuşarak aralara gölge attırıp teniniz ile uyumlu bir hale getirmek de mümkündür.

Ten rengi ile uyum sağlamayan saç rengi hoş olmayan oldukça garip bir görüntünün ortaya çıkmasını olanak sağlar. Saçların, rengin ve tenin birbirleri ile bütünleşmesi gerekir, bundan kaynaklı olarak da makyajın bile saçlar ile uyumlu olması gerekmektedir. Saç ve ten ile uyum sağlamayan bir makyaj insanları olduğundan daha yorgun ve yaşlı gösterebilir.

Saçların boyanması esnasında ışıltı, parlaklık ve kişinin kendini dinamik göstereceği renkleri tercih etmesi çok önemlidir. Güneş ışığı saça vurduğunda kesinlikle yüze yansıma olmalıdır, bu kişiyi daha dinamik gösterir. Saçta doğal bir ışıltının var olması çok önemlidir, bu bir boyanın doğal saç rengine sahip olduğunu göstermektedir. Bu detay ile boyanan saçların boya olduğunu birçok kişi fark edemez, bunu yakalamak için saç boyasının ten rengi ile uyum sağlaması gerekir. İnsanlar dünyaya geldiklerinde ten renkleri ve saç renkleri uyumlu şekilde olur. Bundan dolayı da saç renginin bir iki ton koyusunu ya da bir iki ton açığını kullanmak daha iyi bir görünüm kazanmaya olanak sağlar.

Ten Rengine Göre Saç Renkleri

Beyaz Tenliler İçin Saç Rengi

Beyaz tenli bayanlar kızıl saç renginin tüm tonlarını rahatlıkla ve uyum içinde kullanabilir. Özelliklede beyaz tenli ve renkli gözlü olan kişiler kızıl renk kullanımı ile oldukça entelektüel ve marjinal bir görüntü yakalayabilir. Beyaz tenli ve ela gözlü olan kişilerinde sarı ve tonlarını kullanması uygun bir seçim olacaktır. Beyaz olmaktan hoşlanmayan kişilerin koyu renk tonlarını tercih etmemesi gerekir, çünkü koyu renkler beyaz teni tamamen ortaya çıkartır ve ilgiyi direk yüze çeker.

Koyu Tenli ve Esmerler İçin Saç Rengi

Koyu tenli ve esmer olan bayanlar bakır, kestane ve kızıl olan saç renkleri içinden seçim yapabilir. Koyu ve esmer tene sahip olan kişilerin çok açık tonları kullanmaması gerekir. Açık olan saç rengi dışında kendine uygun olan koyu bakır rengin uçlarına açık ombre yaptırabilirler. Saç boyatmaya karar veren kişilerin uyum ile alakalı olan detaylara dikkat etmesi ile en uygun olan saç rengi tonu bulunabilir. Hangi ten rengine sahip olursanız olun önemli olan doğallıktan yana bir renk yakalamaktır.

Buğday Tenliler İçin Saç Rengi

Buğday tenli bayanlar için kahve tonları ve içinde kızıllıklar yer alan kahve tonları içinden seçim yapabilir. Buğday tenli kişiler için en uygun olan saç renklerinin içinde bal renkleri ve kumral olan tonlarda yer alır. Bu renkler ombreler veya balyajlar ile canlı bir görüntü sağlarken kolay kullanım da sağlar.

Sıcak Olan Alt Tonlu Saç Renkleri

Sıcak alt tonu bulunan bayanlar; karamel, kumral, kızıl, turuncu tonlu kızıllar, tarçın, zencefil, çilek sarışın, bakır tonlarını tercih etmelidir.

Soğuk Olan Alt Tonlu Saç Renkleri

Soğuk alt tonu bulunan bayanlar; orta sarı, bal rengi, küllü sarı, buğday rengi, platin sarı, kiraz, küllü kahve, koyu siyah, şarap rengi tonlarını tercih etmelidir.

İlgili yazılar

Yorumlar - Yorum yapmak için tiklayin

YORUM BIRAKIN